Санкції в дії: Космічна галузь окупантів у колапсі - ГУР

Новини України та світу
Шевчук Микола
24 Січня 2023, 13:57
Шевчук Микола
24 Січня 2023, 13:57

Після повномасштабного вторгнення окупантів в Україну акціонерне товариство «Информационные спутниковые системы имени академика М.Ф.Решетнёва» потрапило під міжнародні санкції через що отримало значні фінансові та технічні труднощі.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР).

За інформацією воєнної розвідки України, на об’єктах стратегічно важливого для ворога підприємства оборонпрому російські конструктори та науковці серед іншого розробляють так звані  «великі очі» — засоби ведення космічної розвідки, зокрема:

«Рєпєй» - проект перспективної високоорбітальної системи ведення радіоелектронної розвідки;

«Ґєракл-КВ» - проєкт комплексу глобальної космічної командно-ретрансляційної системи;

«Сфєра» - проєкт єдиної системи супутникового зв’язку 3 етапу.

Підприємство розташоване у місті закритого типу Желєзноґорск (Красноярскій край, РФ).

У ГУР повідомили, що виробництво ключових елементів перелічених об’єктів де-факто зупинене через гострий брак компонентів електроніки як іноземного, так і російського виробництва. Йдеться про відсутність сотень тисяч елементів апаратури для космічних модулів.

У підсумку планові строки завершення науково-дослідних робіт вказаних комплексів космічної розвідки зірвані та «перенесені» на кілька років:

проєкт «Рєпєй» - з 2022 на 2024 рік;

проєкт «Ґєракл-КВ» - з 2023 на 2025 рік;

проєкт «Сфєра» - з 2025 на 2027.

Через санкції та мобілізацію під загрозою припинення існування невдовзі опиняться ще декілька галузей російської економіки, - зазначили в ГУР.

Раніше повідомлялося, що доходи бюджету країни-окупанта Росії в грудні минулого року впали до 12,6 млрд доларів через санкції та низькі ціни на нафту. Таким чином, лише за місяць РФ втратила близько 3 млрд.