Коста-Рика приєдналася до Кримської платформи

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 09:48
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 09:48

Коста-Рика приєдналася до Кримської платформи. Відтак цей формат об’єднує вже понад 60 держав та міжнародних організацій з Європи, Північної та Південної Америк, Азії та Африки.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар у Фейсбук.

Розширення Кримської Платформи за рахунок країн Глобального Півдня - це підтвердження того, що питання деокупації Криму є пріоритетним для всього світу. Сьогодні питання звільнення Криму - це не лише наш національний інтерес, а інтерес кожної держави, яка поділяє принципи Статуту ООН, - наголосила Джеппар.

Перша заступниця очільника МЗС зазначила, що на сьогодні Платформа функціонує у всіх своїх вимірах: урядовому, парламентському та експертному.

Декларація Установчого саміту Кримської Платформи стала фундаментальним документом для посилення політики невизнання окупації Кримського півострова.

У рамках заходів Кримської Платформи ми успішно реалізуємо програму менторства для громадянських журналістів. Зокрема, нещодавно Віцепрезидентка Бундестагу Катрін Ґьорінг-Екардт стала менторкою Нарімана Джеляля, - повідомила Джеппар.

Україна повернула Крим у міжнародний порядок денний та мобілізувала цілу коаліцію держав довкола нашого національного інтересу. У 2023 році планується ще більше розгорнути діяльність Кримської Платформи.

Вона має потенціал та вже стає майданчиком для деокупації не лише Криму, а й усіх інших наших територій. Зараз ми активно готуємо Чорноморську безпекову конференцію, а також інші спільні заходи з партнерами по КП напередодні роковин з початку агресії та повномасштабного вторгнення рф проти України, - зауважила Джеппар.

За її словами, так само є чітке бажання депутатів та керівництва Верховної Ради розвивати парламентський трек.

Впевнена, що цьогоріч Кримська Платформа продовжить зростати як кількісно, так і якісно та змінить свої акценти з деокупації на реінтеграцію наших територій, - підкреслила Джеппар.