Ковід в Криму: ріст «респіраторних вірусних інфекцій» та 13% вільних ліжкомісць

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Липня 2021, 15:28
Ірина Требунських
30 Липня 2021, 15:28

Попри намагання окупантів замовчувати темпи розповсюдження коронавірусної інфекції в Криму і зв’язок зростання кількості хворих з туристами з Росії, статистика продовжує збільшуватися.

Так, за останній тиждень в тимчасово окупованому Росією Криму «влада» заявила загалом про 3862 нових випадків захворювання на COVID-19. Це на 119 випадків більше, ніж за тиждень до цього. За останні сім днів на українському півострові від ковіду, за інформацією окупантів, померла 91 людина, що на 16,6% більше, ніж за тиждень до цього.

«Очільниця» кримського відділення «Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська повідомила під час засідання так званого «антиковідного штабу» в Криму, що найбільша кількість випадків захворювання спостерігається у курортних містах Судаці, Ялті і Феодосії. При цьому вона стверджує, що значно підвищився рівень захворюваності «звичайними респіраторними вірусними інфекціями».

Епідеміологічний поріг в Криму перевищено на 24%, а в Сімферополі — на 86%. Значно вище, ніж зазвичай, і рівень захворюваності пневмоніями — приблизно в чотири рази, — сказала вона.

Так званий «міністр» охорони здоров’я Криму Олександр Опанасенко розповів, що вільними у медичних закладах залишається наразі 13% ліжкомісць. При цьому він заявив, що «в цілому поки система охорони здоров'я Криму зберігає запас міцності».

Росія продовжує обмежувати можливість вибору вакцини як на своїй території, так і на тимчасово окупованих нею територіях. Так, держава-окупант заполоняє Крим своїми трьома «вакцинами» від ковіду, але не пропускає жодних міжнародно визнаних вакцин.

Так зване «міністерство» внутрішніх справ окупованого Криму заявило, що виявило підробку сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 у Сімферополі. Винними окупаційні силовики назвали посадових осіб одного з медичних установ Криму і порушили кримінальну справу за російським законодавством про «підробку, виготовлення або оборот підроблених документів». Максимальна санкція статті російського законодавства передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Раніше Олександр Остапенко заявляв, що в тимчасово окупованому Криму загальний дефіцит лікарів становить до 2500, а загальний дефіцит середнього медичного персоналу складає близько 4000.

В окупованому Криму заявили про «змішане циркулювання» штамів коронавірусу, вперше виявлених у Великобританії («Альфа») та Індії («Дельта»).

Нагадаємо, що до Криму завозять три «вакцини» — винятково російського виробництва. Йдеться про речовини, ефективність чи хоча б безпечність яких не доведена, але держава-окупант називає їх «вакцинами від COVID-19» — «Спутнік V», «ЕпіВакКорона» та «КовіВак». 

«Кримські новини» повідомляли, що для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях і прямуватимуть задля вакцинації від COVID-19 на контрольовані урядом території України, скасували самоізоляцію та обсервацію.