«Кожен день дивлюся в поштову скриньку», - дружина Олега Приходька про надію отримати звісточку від в'язня Кремля

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
12 Жовтня 2021, 17:56
Олег Приходько. Фото: «Кримська солідарність»
Асіф АлієвQHA
12 Жовтня 2021, 17:56

Любов Приходько - дружина політичного в'язня з окупованого Криму Олега Приходька ось уже два місяці не отримує листів від свого чоловіка.

Як розповіла QIRIM.News Приходько, після етапування її чоловіка з Ростовського СІЗО до Володимирського централу (в'язниця у Володимирській області Росії) зворотного зв'язку з чоловіком немає.

«Ми вже написали два листи йому. Я кожен день дивлюся в поштову скриньку, але листів немає. Ми з дочкою будемо продовжувати йому писати, поки він не відповість», - сказала вона.

Любов Приходько зазначила, що не може поїхати до чоловіка у Володимирську область через непосильного для їх сім'ї штрафу в розмірі 110 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (понад 40 тисяч гривень).

Своєю чергою омбудсмен Людмила Денісова зазначила, адміністрація Володимирського централу порушує права Олега Приходька, якого етапували туди що в кінці липня цього року.

«Такі дії адміністрації виправної колонії є грубим порушенням його права на зв'язок із зовнішнім світом, яке гарантовано пунктом 37 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими», - повідомила вона.

Денісова зажадала від Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової терміново забезпечити дотримання прав українця.

Вона також закликала представників міжнародних правозахисних організацій і дипломатичні корпуси з проханням «негайно відреагувати на грубі порушення прав громадянина України на життя, особисту свободу і недоторканність, а також спілкування, які гарантовані міжнародними конвенціями, обов'язок виконання яких взяла на себе країна-агресор РФ»