Кожен десятий кримський політв’язень ув’язнений через журналістську діяльність, - Центр прав людини ZMINA

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Березня 2023, 16:53
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
17 Березня 2023, 16:53

Кожен десятий кримський політв’язень ув’язнений через журналістську діяльність.

Про це заявила речниця Центру прав людини ZMINA Ірина Іванченко під час відкриття фотовиставки “Історії з окупованого Криму" у Дніпрі, передає пресслужба Представництва Президента в АР Крим на сторінці у Facebook.

Наразі росія незаконно утримує 181 політв'язня, 116 з них – кримські татари.

Більшість із них — це кримськотатарські громадянські журналісти, які співпрацювали з ініціативою “Кримська солідарність”, що об’єднує родини політичних в’язнів, адвокатів, активістів. Це Сейран Салієв, Марлен Асанов, Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв. А за минулий рік окупаційна влада ув’язнила ще трьох громадянських журналістів — Ірину Данилович, Вілена Темерьянова і Ернеса Аметова. Тому можна сказати, що кожен десятий кримський політв’язень ув’язнений через журналістську діяльність”, - наголосила Іванченко.

17 березня фотовиставка "Історії з окупованого Криму" почала працювати у Дніпрі, у приміщенні ТРЦ МОСТ-сіті. Експозиція розташувалася на першому поверсі, де протягом тижня її можуть побачити жителі та гості міста.

На зображенні може бути: 2 людини, хустка та текст
Фото: пресслужба Представництва Президента в АР Крим

22 фотографії українських репортерів Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова та Альони Савчук — це унікальна хроніка життя незаконно окупованого росією півострова та документальне свідоцтво репресій щодо українців та представників корінного кримськотатарського народу.

На зображенні може бути: 2 людини та у приміщенні
Фото: пресслужба Представництва Президента в АР Крим

Дніпро став четвертим містом, де була презентована фотовиставка “Історії з окупованого Криму”. Раніше вона відбулася у Хмельницькому, Кропивницькому, Чернівцях, а також її покажуть у Луцьку і Львові.

На зображенні може бути: 9 людей, люди стоять та у приміщенні
Фото: пресслужба Представництва Президента в АР Крим