«Кожен, хто амністує росію і хто штучно створює такий інформаційний контекст, цим допомагає терористам і розділяє з ними відповідальність за загибель людей», - Зеленський про звіт Amnesty International

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 10:12
Фото: пресслужба Офісу Президента України
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 10:12

Звіт від Amnesty International пробує амністувати державу-терориста й перекласти відповідальність з агресора на жертву. Про це у відеозверненнізаявив Президент України Володимир Зеленський.

Він нагадав про свідомий черговий удар російських терористів по Торецьку Донецької області – по зупинці громадського транспорту. І наголосив, що щодо цього й тисяч інших злочинів російських терористів ми не бачимо чітких і вчасних звітів від деяких міжнародних організацій.

Немає й не може бути – навіть гіпотетично – жодної умови, за якої будь-який російський удар по Україні стає виправданим. Агресія проти нашої держави є нічим не спровокованою, загарбницькою й відверто терористичною. І якщо хтось робить звіт, у якому жертва й агресор нібито в чомусь однакові, якщо аналізуються якісь дані про жертву, а що робив агресор у цей час – ігнорується, то з цим не можна миритися, - заявив Зеленський.

Глава держави зазначив, що майже 200 одних лише релігійних споруд – храмів і молитовних будинків різних конфесій – пошкоджено або зруйновано російськими ударами. Майже 900 медичних закладів і понад 2200 освітніх закладів. А також десятки університетів, сотні шкіл і дитячих садочків.

Окупанти неодноразово свідомо били з артилерії та мінометів по чергах людей по воду, по евакуаційних автобусах, неодноразово били по зупинках громадського транспорту. Російська армія не зупинилася перед ударами навіть по меморіалах жертвам Голокосту, по кладовищах… По табору з військовополоненими в Оленівці. І звітів про це чомусь немає. Ось така аморальна вибірковість, - сказав Зеленський.

За його словами, кожен, хто амністує росію і хто штучно створює такий інформаційний контекст, що якісь удари терористів є нібито виправданими або нібито зрозумілими, не може не усвідомлювати, що цим допомагає терористам.

А якщо такі маніпулятивні звіти, то й відповідальність за загибель людей розділяєте з ними, - наголосив Президент.

Як повідомляли QIRIM.News, Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що звіт, оприлюднений міжнародною правозахисною організацією Amnesty International, виглядає цинічно. Серед поширених організаціжю меседжів, що Україна нібито "розміщує озброєння в житлових районах, школах і лікарнях" або "ставить під загрозу цивільне населення".