КПГ: 15 кримських журналістів позбавлені волі з політичних мотивів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Січня 2023, 12:10
Ліна Тимошина
25 Січня 2023, 12:10

Щонайменше 15 кримських журналістів стали жертвами переслідувань з боку окупантів.

Про це йдеться у дослідженні Кримської правозахисної групи (КПГ) “Огляд ситуації з дотриманням прав людини й норм міжнародного гуманітарного права у Криму за 2022 рік”, повідомляє КПГ.

Правозахисники зазначили, що упродовж 2022 року в окупованому Криму тривало згортання свободи слова й переслідування журналістів. Окрім цього, після 4 березня почали діяти нові законодавчі обмеження, що передбачають кримінальну відповідальність за так звані «фейки» про дії російської армії в Україні. Нова стаття 207.3 КК РФ запровадила покарання за поширення «свідомо неправдивої інформації» про використання збройних сил рф.

Так само тривало переслідування за нової адміністративною статтею про «публічні дії, спрямовані на дискредитацію російської армії» (стаття 20.3.3. КпАП РФ). Максимальне покарання передбачає штраф до 100 тисяч рублів.

Окупаційна влада також продовжила практику кримінального переслідування громадянських журналістів за справами, сфабрикованими за терористичними статтями (звинувачення у причетності до Хізб ут-Тахрір) або статтями про зберігання зброї чи вибухівки.

За даними правозахисників, щонайменше 15 кримських журналістів перебувають за ґратами в рамках таких справ (Олексій Бессарабов, Владислав Єсипенко, Сейран Салієв, Марлен (Сулейман) Асанов, Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов, Асан Ахтемов, Ірина Данилович, Вілен Темер’янов, Ернес Аметов), - повідомили в КПГ.