Крайова Рада Українців Криму створює реєстр осіб, які беруть участь у незаконних виборах

Новини України та світу
Алла Трапезова
20 Вересня 2021, 11:03
Алла Трапезова
20 Вересня 2021, 11:03

Крайова Рада Українців Криму створює реєстр осіб, які здійснюють антидержавні дії шляхом участі в організації та проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополя. Про це йдеться у відкритому зверненні організації щодо цих виборів, опублікованому на офіційній сторінці у Фейсбук.

В Крайовій Раді Українців Криму зазначають, що держава-окупант вчергове грубо порушила міжнародне право, й зробила наступний крок до власної делегітимації і перетворення на фейл-стейт. 

«Зазначаємо факт того, що Росія протиправно організувала на частині окупованого півдня України чотири виборчі округи і 1351 виборчу дільничну комісію, адміністративним примусом та незаконною агітацією залучила до  роботи у них чи участі у голосуванні кримчан – громадян України. Такими діями держава-окупант намагається легітимізувати тимчасову окупацію АР Крим і м. Севастополя, втягнути кримчан у російський правовий і політичний простір», – йдеться у зверненні.

В організації наголошують, що особи, які брали участь у виборах на тимчасово окупованих територіях України у якості кандидатів у депутати до Державної Думи Російської Федерації, членів нелегітимних дільничних чи окружних виборчих комісій вчинили дії, які мають ознаки злочинів, – тому мають нести відповідальність згідно з чинним законодавством України та нормами міжнародного права.

Відтепер, додали в Крайовій Раді Українці Криму, новий склад російського парламенту є нелегітимним державним органом Російської Федерації, і не може ухвалювати правові рішення, маючи у своєму складі низку незаконно обраних депутатів з території іншої суверенної держави. Та закликали міжнародні організації не визнавати вибори та запровадити санкції щодо осіб, причетних до їх організації на тимчасово окупованих територіях України. 

«У зв’язку з цим, ми закликаємо міжнародні організації та іноземні держави світу: не визнавати легітимність Державної Думи Росії, якщо в її діяльності будуть брати участь «депутати», обрані на тимчасово окупованих територіях України; не визнавати легітимність включення «депутатів» Державної думи Росії, незаконно обраних на території півдня України, до будь-яких російських делегацій для закордонної співпраці; запровадити персональні санкції до таких осіб: членів Центральної виборчої комісії РФ; кандидатів в депутати Держдуми, які балотувалися в одномандатних виборчих округах № 19, 20, 21, 219, утворених в окупованому Криму; кандидатів у депутати Держдуми, які представляють окуповані АР Крим і м. Севастополь у списках політичних партій по єдиному федеральному округу; членів територіальних виборчих комісій, утворених в Криму; іноземних спостерігачів, які незаконно перебувають в Криму», – повідомили в Крайовій Раді Українців Криму.