Кравчук заявив, що «Україна готова до компромісів щодо окупованих Криму і Донбасу»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 11:29
Леонід Кравчук. Фото: Liga.net
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 11:29

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук оцінив «можливість примирення» Росії та України щодо окупованих Криму і Донбасу.

Про це він сказав у коментарі російському агентству НСН.

Кравчук зазначив, що перемовини з Криму і Донбасу мають бути окремими.

Крим — окрема тема для розмови, Донбас — також окрема. Ми сім років намагаємося домовитися по Донбасу, але не можемо. Я не кажу, що Україна в усьому ідеально права. Але Україна готова до компромісів. У форматі диктату, звинувачень і вимог до України жодні домовленості неможливі. Це дорога в глухий кут, — вважає він.

Кравчук також прокоментував перемовини політичних радників лідерів країн «нормандської четвірки», зокрема заяву заступника голови адміністрації президента Росії Дмитра Козака.

«Він дуже правильно сказав, що домовитися не змогли, але дійшли висновку про необхідність пошуку нових підходів для створення дорожньої карти по Донбасу. Те ж саме по Криму. Треба домовитися, як вирішувати проблеми. Наприклад, питання з постачанням води. Упевнений, що Україна не хотіла б штучно створювати якісь складнощі», — додав він.

Наступна зустріч радників лідерів країн «нормандської четвірки» запланована на 22 січня.

Очільник української делегації у ТКГ також прокоментував рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про готовність розглянути міждержавну скаргу щодо порушення прав людини в Криму.

Кримські татари привели документальні докази, що на півострові порушуються основоположні принципи прав людини. Такі питання має розглядати міжнародний суд. Крім того, ні Україна, ні міжнародна спільнота не може погодитися з тим, що Крим добровільно перейшов до складу Росії. Держава, яка вдалася до анексії, має за це відповідати, — зазначив Кравчук.

Як повідомлялось, 14 січня ЄСПЛ оголосив рішення, яким визнав прийнятною справу «Україна проти Росії» (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті.

Нагадаємо, 12 січня у Берліні відбулася зустріч політичних радників глав держав-членів «нормандської четвірки». Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що прориву на перемовинах не було.

Як повідомляли «Кримські новини», Дмитро Кулеба також наголосив, що за будь-які свої дії на території окупованого Криму, Росія рано чи пізно нестиме відповідальність.