«Країна-окупант продовжує вдаватися до переслідування та залякування кримських татар», - Денісова про обшук у будинку Бекірових

Новини України та світу
Ліна Тимошина
14 Квітня 2022, 16:41
Ліна Тимошина
14 Квітня 2022, 16:41

Країна-окупант продовжує вдаватися до переслідування та залякування кримських татар. Про це заявила Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова з приводу обшуку в будинку колишнього політв’язня Кремля Едема Бекірова та його дружини Гульнари Бекірової, заступниці голови Генічеської РДА, члена Меджлісу.

Денісова зазначила, що люди у військовій формі, в масках та зброєю вдерлися на подвір’я через огорожу. У помешканні перебували лише 80-тирічні батьки Гульнари Бекірової. Окупанти провели обшук всередині будинку, на горищі, на подвір’ї та гаражі. Серед вилученого: теки, блокноти та книги.

Під час обшуку російські військові розпитували про Гульнару, яка є заступником голови Генічеської районної державної адміністрації, членом Меджлісу кримськотатарського народу та їхню дочку Елеонору, яка є моїм радником з питань кримськотатарського народу та наполягали на їхньому терміновому поверненні додому, - зазначила Денісова.

Та додала, що сама Гульнара Бекірова зараз знаходиться у лікарні Києва біля свого чоловіка Едема Бекірова, який тривалий час перебуває у критичному стані.

Обшуки суперечать міжнародним нормам та є прямим порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, відповідно до якої кожній людині гарантовано право на особисту недоторканність, та статті 8 Конвенції – право на повагу до приватного і сімейного життя, - заявила Омбудсмен.

Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти порушень РФ прав кримських татар на тимчасово окупованих територіях України.

Як повідомлялиQIRIM.News, 14 квітня голова Меджлісу Рефат Чубаров  повідомив, що російські окупанти увірвалися з обшуком у будинок заступниці голови Генічеської районної державної адміністрації, члена Меджлісу кримськотатарського народу Гульнари Бекірової.