Кремль і агітатори на псевдовиборах мають відповідати перед законом - Умєров

Новини України та світу
Анна Артемова
21 Вересня 2021, 08:46
Анна Артемова
21 Вересня 2021, 08:46

Україна закликає світ не визнавати незаконні вибори до Державної Думи Росії, яка провела їх на тимчасово окупованій території. Про це на сторінці у Фейсбукнаписав народний депутат України Рустем Умєров

Залучення Росією мешканців окупованих територій до виборів – це порушення міжнародного права. Разом із колегами з МЗС та парламенту закликаємо світ не визнавати такі вибори. Відповідна постанова щодо невизнання виборів в Росії цього тижня вже буде в парламентському залі, - зазначив Умєров.

За його словами, влада РФ примусила людей голосувати.

Примусово роздавши паспорти Росії на окупованих територіях, Кремль змусив понад 150 тисяч жителів ОРДЛО взяти участь в онлайн-голосуванні. Окрім дистанційного голосування, людей з окупованих територій упродовж 3-х днів масово звозили в Ростовську область. У тимчасово окупованому Криму організували понад 1,1 тисячі виборчих дільниць, - зазначив народний депутат.

Умєров наголосив, що РФ доклала зусиль, аби сфальсифікувати вибори.

Все лише для того, щоб отримати хоч якусь прибавку голосів для путінської «Единой России». Такі відчайдушні кроки символізують, що «режиму» не довго залишилось правити. До речі, так звані «вибори до Держдуми» уперше з 1993 року пройшли без спостерігачів ОБСЄ. Зате в кращих традиціях Кремля: тамтешня ЦВК закривала доступ до камер спостережень на дільницях, журналісти та активісти повідомляли про масовий вкид бюлетенів, а поліція арештовувала не порушників, а спостерігачів, - сказав нардеп.

Він закликав притягнути до відповідальності спостерігачів на цих незаконних виборах."Ми не визнаємо результати виборів, проведених за участі мешканців тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей. До того, усі члени дільничих комісій, агітатори, кандидати, спостерігачі, що мали офіційний статус на цих «виборах», мають опинитись під санкціями України, - сказав Умєров.

Нагадаємо, в Російській Федерації з 17 до 19 вересня відбулися вибори до Держдуми. Перед цим на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей видавали паспорти місцевим жителям для голосування. Крім того, псевдовибори провели в анексованому Росією Криму. Низка країн заявили, що не визнаватимуть легітимність виборів, проведених у такий спосіб.