Крим залишає велика мережа російських супермаркетів

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
14 Січня 2019, 11:51
Євген БерезовськийQHA
14 Січня 2019, 11:51

Мережа російських супермаркетів «Асорті» планує завершити свою роботу в Криму і залишити там тільки один магазин.

Компанія працювала на півострові декілька років, однак через високу орендну плату йде з кримського ринку, повідомляє Kafanews.

У самій мережі магазинів цю інформацію поки не коментували.

За словами голови асоціації «Торгівля Криму» Сергія Макєєва, «Асорті», за даними постачальників, слабко конкурує з існуючими мережами. При цьому він вважає, що нова мережа на місце «Асорті», швидше за все, не прийде — через санкції, а магазини, які залишилися в Криму, можуть отримати ребрендинг.

Ростовська продовольча мережа «Асорті-продукт» прийшла на кримський ринок після анексії півострова Росією у 2014 році. У Сімферополі вона відкрила шість магазинів формату «магазин біля дому».

«Асорті» працювала у торгових приміщеннях, які раніше належали продуктовій мережі «Світязь».

Магазини «Асорті» в основному представлені на Північному Кавказі: Ростовська область, Краснодарський край, Ставропольський край, Чеченська республіка. Окрім Криму мережа веде незаконну діяльність і в окупованій Росією Абхазії.

Раніше німецьке видання "Франкфуртер Альгемайне Цайтунг" повідомляло, що в окупованих Сімферополі й Севастополі працюють два супермаркети німецької фірми «Метро» (Metro), гіпермаркет «Ашан», який відноситься до французької мережі магазинів, і служба доставки DHL (Німеччина). Також QHA media писало, що в анексованому Криму ведуть незаконну діяльність німецькі компанії: DHL Express, Adidas і Puma.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій України заявили, що компанії, які продовжують вести свою діяльність в Криму після анексії півострова, порушують резолюцію ООН і санкції ЄС.