КРЦ передав Литві список з 50 порушників прав людини в окупованому Криму для запровадження санкцій за принципом акту Магнітського – Барієв

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Вересня 2021, 17:46
Ліна Тимошина
23 Вересня 2021, 17:46

Кримськотатарський Ресурсний Центр передав Послу Литви в Україні Вальдемарасу Сарапінасу список з 50 осіб, відповідальних за порушення прав людини в окупованому Криму. Вони обговорили можливість запровадження  персональних санкцій проти цих людей за принципом акту Магнітського.  Про це в коментарі «Кримським новинам» повідомив голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу Ескендер Барієв.

Кримськотатарський ресурсний центр підготував універсальну методику з підготовки списку для персональних санкцій за принципом глобального акту Магнітського для країн, в яких є дані закони - аналоги глобального акту Магнітського. В даному випадку мова йде про США, Канаді, Великобританії та трьох країнах Балтії: Естонії, Латвії та Литви», - зазначив Барієв.

За його словами, досі санкції ЄС щодо Криму застосовуються лише проти осіб, причетних до порушення українського суверенітету і територіальної цілісності, а не проти тих, хто причетний до порушень прав людини на окупованому півострові.

Розроблена класифікація, серед яких і працівники Федеральної Служби виконання покарань, і судді, і секретарі суддів, і працівники ФСБ, МВС РФ і інших відомств, таких як Міграційна служба тощо (…) Були передані списки з 50 осіб і підтверджуючі документи, в цілому - на 400 сторінках. Це перший верифікований список тих осіб, де чітко зазначено, що саме ці особи брали участь в тих чи інших процесах», - наголосив голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру.

Загалом експерти КРЦ працюють над списком зі 166 осіб-порушників  прав людини, зауважив Барієв. Дані щодо решти  116 осіб – ще перевіряються. На черзі передача цих списків іншим країнам – для запровадження відповідних санкцій.

«Що стосується України, ми передали дані списки в СБУ, Офіс Президента України, оскільки саме питання списку санкційної політики в контексті національної безпеки у повноваженнях Президента, а також Нацполіціі та прокуратури», - повідомив член Меджлісу.

Від органів прокуратури, зокрема, експерти очікують відкриття кримінальних справ, додав Барієв.

 Як повідомляли «Кримські новини» 18 вересня,  Україна  запроваджує санкції за проведення виборів до Держдуми  на території окупованого Криму і Донбасу.  

Раніше «Кримські новини» повідомляли, що посли Європейського союзу підтримали продовження санкцій ще на шість місяців проти 177 осіб і 48 організацій з Росії, які причетні до окупації Криму — до лютого 2022 року.