КРЦ: політв’язень Руслан Абдурахманов за час перебування у застінках ФСБ в окупованому Криму пережив 2 мікроінсульти

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 16:10
Фото: сторінка Фейсбук Руслана Абдурахманова
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 16:10

Політв’язень Руслан Абдурахманов, якого звинуватили в участі у кримськотатарському добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджихана, за час перебування у застінках ФСБ в окупованому Криму пережив 2 мікроінсульти.

Про це Кримськотатарському Ресурсного Центру (КРЦ) повідомила його дружина Феріде, передаєКРЦ.

Як зазначила жінка, до затримання у 31-річного Руслана були вже проблеми зі здоров’ям і він переніс 1 мікроінсульт, а неналежні умови утримання, ненадання медичної допомоги, знущання та катування погіршили ситуацію. Чоловік пережив ще 2 мікроінсульти. На жаль, навіть цей факт не став приводом для звільнення політв’язня, а навпаки чоловіку присудили 5 років колонії, - йдеться у повідомленні.

У КРЦ наголосили, що цими діями РФ порушує право політв’язня на найвищий досяжний рівень фізичного та психічного здоров’я.

Більше того, згідно із законодавством РФ важкохворі люди повинні звільнятися з-під варти, оскільки життя людини – найвища цінність, а вирок не має стати смертним, - підкреслили в КРЦ.

Як повідомляли QIRIM.News з посиланням на Кримську правозахисну групу, засудженого до п’яти років ув’язнення у справі кримськотатарського батальйону Руслана Абдурахманова готують до етапування до колонії міста Ульяновськ.

Як повідомляли QIRIM.News, у грудні Абдурахманов передав Кримській правозахисній групі лист, у якому розповів, як його викрали з села Азовське (Генічеськ) та допитували із застосуванням тортур.

Нагадаємо, 22 травня військовослужбовці Росгвардії провели облаву у селі Азовське Генічеського району Херсонської області. Під час облави окупанти затримали та вивезли на територію окупованого Криму жителя Азовського Руслана Юсуповича Абдурахманова (дата народження – 12 лютого 1991 р.). За попередньою інформацією, йому «інкримінували» участь у громадському формуванні Аскер та цивільній блокаді Криму та утримували у СІЗО Сімферополя.

2 вересня окупаційний Київський районний суд Сімферополя засудив Абдурахманова до п'яти років колонії суворого режиму. У грудні Руслан Абдурахманов перебував у СІЗО Сімферополя в жорстких умовах. З ним у камері знаходилося ще 4 особи: всім заборонено протягом дня сідати на ліжко. У камері щодня проводяться обшуки.