КРЦ розпочав співпрацю із Національним корпусом кримськотатарської мови

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Грудня 2022, 16:37
Ліна Тимошина
01 Грудня 2022, 16:37

Кримськотатарський Ресурсний Центр підтримує громадську організацію «QIRI’M YOUNG», яка розпочала роботу над проєктом Національного корпусу кримськотатарської мови.

Про це повідомляє КРЦ на сторінці у Фейсбук.

КРЦ передав 2 переклади міжнародних документів кримськотатарською мовою - Загальну Декларацію прав людини та Конвенцію про захист прав людини та основних свобод, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що навіть в умовах повномасштабної війни, молодь продовжує об’єднуватись і працювати задля збереження і розвитку мови та культури кримськотатарського народу.

Корпус - це сучасний інструмент дослідження мови лінгвістами, за допомогою аналізу широкої бази даних, у нашому випадку - текстів. Допомогти у формуванні цієї бази даних і реалізації проєкту можуть усі охочі.

Якщо ви маєте тексти кримськотатарською мовою (художні твори, наукові статті, сценарії, листи тощо), відправляйте їх сканокопії (або електронні текстові файли) за посиланням http://e.ctcorpus.org. Усі надіслані матеріали будуть використані лише у якості бази даних для подальшого форматування, - повідомили в КРЦ.

Проєкт реалізується в рамках Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 рр. за ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, і Київського Національного Університету ім. Т.Шевченка.