КРЦ: за період окупації Криму зафіксовано 247 політв'язнів, 177 з них – кримські татари

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Червня 2022, 12:18
Ліна Тимошина
17 Червня 2022, 12:18

За період окупації Криму зафіксовано 247 політичних ув'язнених та переслідуваних у кримінальних справах. 177 з них – представники корінного кримськотатарського народу. Про це повідомляє Кримськотатарський Ресурсний Центр на сторінці у Фейсбук.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну окупанти продовжують репресії проти корінного кримськотатарського народу. За цей період було затримано 7 представників корінного народу, - зазначили в КРЦ.

Зокрема, 4 березня окупанти затримали мешканця смт. Рикове, заступника голови Херсонського регіонального меджлісу кримських татар Насруллу Сейдалієва. 31 березня затримали мешканця Новоолексіївки Рустема Гугурика, 9 квітня - мешканця Херсона у смт. Каланчак Арсена Ібраїмова. 11 квітня загарбники затримали жителя Генічеська Артура Маметшаєва, 14 квітня - кримського татарина Рустема Османова, 20 травня - жителя села Азовського Руслана Абдурахманова, 25 травня - мешканця с. Партизани Генічеського району Айдера Умерова, 5 червня - мешканця Херсонської області Мемета Долгополова.

Усі ці люди звинувачуються в участі у добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана, - наголосили в КРЦ.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними КримSOS, за 108 днів повномасштабного вторгнення в окупованому Криму за звинуваченнями в участі у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана було заарештовано більше осіб, ніж за 8 років війни.

Як писали QIRIM.News, за даними Кримськотатарського ресурсного центру, 5 червня у Новоолексіївці Генічеського району окупанти насильно вивезли у невідомому напрямку  Мамеда Долгополова. За попередньою інформацією, його звинувачують у нібито причетності до батальйону ім. Номана Челебіджихана.

Як повідомляли QIRIM.News, Верховний суд РФ визнав батальйон імені Номана Челебіджихана терористичною організацією.

Нагадаємо, з 24 лютого окупаційна влада рф ув’язнила 3 кримських татар, які начебто є членами добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.