КРЦ закликав РНБО позбавити кримських колаборантів звання Герой України

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Березня 2023, 09:39
Фото: atletikayalta.ru
Ліна Тимошина
24 Березня 2023, 09:39

Кримськотатарський ресурсний центр закликав Раду національної безпеки і оборони України позбавити кримських колаборантів звання Герой України.

Про це повідомив КРЦ на сторінці у Facebook.

За весь період існування відзнаки та звання Герой України вони були присвоєні понад 700 особам, серед яких 9 кримчан.

Зазначається, що з початком російсько-української війни деякі носії цього звання показали себе зовсім не з геройського боку.

Так Герой України Борис Дейч, який отримав звання 24 серпня 2013 року, підтримав окупацію Криму та взяв участь в фейковому «референдумі» 16 березня 2014 року. Герой України Февзі Якубов (отримав звання 4 жовтня 2004 року) у 2015 році закликав кримськотатарську молодь не брати участь в організаціях та заходах, спрямованих проти російської окупації Криму. Герой України Микола Багров (отримав звання 21 серпня 2007 року) вітав окупацію Криму та дякував президенту путіну за окупацію півострова, - йдеться у повідомленні.

У КРЦ зауважили, що ці носії звання Героя України вже відійшли в інший світ, але серед кримчан ще залишилися Герої України, які й сьогодні мають цю вищу державну нагороду України, і при цьому допомагають окупантам руйнувати Україну та знищувати українців.

Зокрема йдеться про Олександра Баталіна, який отримав звання Герой України 24 серпня 2012 року. З 12 червня 2014 року став членом "громадської палати Республіки Крим", та членом партії «Єдина Росія», а зараз завод «Фіолент», яким він керує вже багато років, забезпечує випуск певної продукції для російської військової промисловості.

Чи не потрібно українській державі переосмислити філософію нагородження державною нагородою України – вищим ступенем відзнаки в Україні званням Герой України, щоб її отримували виключно гідні українці, а всіх колаборантів позбавити цього звання. Тим більш, що ми вже маємо прецедент позбавлення звання Герой України через застосування до особи санкцій! До речі єдиним, кого таким чином було позбавлено звання Герой України також став кримський колаборант гендиректор «Масандри» Микола Бойко: указом Президента України № 265/2021 від 24 червня 2021 року до нього були застосовані персональні санкції у вигляді позбавлення держаних нагород!, - підкреслили у правозахисній організації.

КРЦ закликало РНБО звернути увагу на колабораційну діяльність Баталіна та застосувати до нього персональні санкції у вигляді позбавлення державних нагород.