КРЦ закликає ввести персональні санкції проти осіб, відповідальних за порушення прав людини в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Липня 2022, 11:20
Ліна Тимошина
27 Липня 2022, 11:20

Кримськотатарський Ресурсний Центр закликає Україну та світ ввести персональні санкції проти осіб, відповідальних за порушення прав людини в окупованому Криму. Про це центр повідомив на сторінці у Фейсбук.

Команда КРЦ уже направила відповідні списки із конкретними іменами Міністерству закордонних справ України, Офісу Президента України, Службі Безпеки України, а також посольствам країн США, Великобританія, Канада, Естонія, Латвія, Литва та ЄС, - йдеться у повідомленні.

На зображенні може бути: 2 людини
Фото: КРЦ

У КРЦ підкреслили, що усі дії Російської Федерації, починаючи з окупації Криму, є злочинними та грубо порушують міжнародне право.

Проте досі санкції ЄС щодо Криму застосовуються лише проти осіб, причетних до порушення українського суверенітету і територіальної цілісності, а не проти тих, хто безпосередньо причетний до порушень прав людини на окупованому півострові. Це означає, що судді, слідчі, прокурори, співробітники ФСБ і представники силових структур - залишаються безкарними, - наголосили у центрі.

Та нагадали, що КРЦ системно працює у напрямку адаптації законів-аналогів Акту Магнітського з метою введення персональних санкцій стосовно осіб, відповідальних за порушення прав людини в Криму.

КРЦ розробив Методику оцінки доцільності введення персональних санкцій стосовно осіб, на тимчасово окупованих територіях, які співпрацюють з окупаційними адміністраціями Російської Федерації.

На основі цієї методики експерти КРЦ представили список зі 166 осіб, які порушують права людини в окупованому Криму.

"Крім цього, була представлена класифікація осіб, причетних до переслідування політичних в'язнів, їх родичів та активістів Криму: співробітники ФСБ, співробітники МВС, співробітники прокуратури, судді, секретарі суду, експерти / лікарі, співробітники ФСВП, адвокати за призначенням, інші посадові особи (міністерства, МНС тощо), - зазначили у центрі.

Як повідомляли QIRIM.News, 23 вересня 2021 року Кримськотатарський Ресурсний Центр передав Послу Литви в Україні Вальдемарасу Сарапінасу список з 50 осіб, відповідальних за порушення прав людини в окупованому Криму.