«Крим буде вільним». В США пройшла панельна дискусія про порушення прав людини на окупованому півострові

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
22 Жовтня 2021, 16:12
Асіф АлієвQHA
22 Жовтня 2021, 16:12

21 жовтня в Вашингтоні в посольстві Україні в США відбулася панельна дискусія за участі Посла України в США Оксани Маркової, представників українських правозахисних організацій Ольги Скрипник, Аліма Алієва, Олени Луньової, Максима Кияка, а також Катерини Єсипенко — дружини в’язня Кремля, журналіста Владислава Есипенка та заступника Директора офісу Радіо Свобода у Вашингтоні Мартінса Званерса.

Про це повідомляє пресслужба посольства України в США.

Як зазначили учасники дискусії, тимчасово окупований Крим сьогодні став «сірою зоною», де системно порушуються права людини.

Українські представники привернули увагу до теми кричущого порушення прав людини, політичних в’язнів Кремля, яких сьогодні налічується щонайменше 115 осіб, а також до питання мілітаризації тимчасово окупованого Криму, наступу на ідентичність українців і кримських татар у тимчасово окупованому Криму.

Надзвичайно важливо, що гості заходу мали можливість поспілкуватись безпосередньо з Катериною Єсипенко, дружиною незаконно затриманого в Криму Владислава Єсипенка, журналіста Радіо Свобода. Катерина вперше публічно зачитала лист Владислава, який він написав у камері слідчого ізолятора, адресованого високопосадовцям США.

Раніше дружина журналіста розповіла QIRIM. News, що після того, як Владислав заявив про тортури, адміністрація СІЗО заборонила йому здійснювати телефонні дзвінки й тепер зв'язок з ним вона підтримує листами і за допомогою адвокатів.