«Крим був, є і буде українським». Біля будівлі МЗС пройшла церемонія підняття кримськотатарського прапора

Новини
Darya Komarnytska
26 Червня 2020, 15:30
Darya Komarnytska
26 Червня 2020, 15:30

Сьогодні, 26 червня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба разом із лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим урочисто підняли на флагштоку МЗС кримськотатарський прапор. 

Нині багато хто переймається змінами до російської конституції, які, мовляв, мають зафіксувати “непорушність кордонів Росії”. Сьогодні я хочу твердо заявити: жодне положення російського законодавства - зафіксоване у законі, указі президента чи конституції цієї країни - не зможе завадити деокупації Криму. Крим був, є і буде українським, - заявив глава МЗС.

Також на церемонії була присутня перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар

Біля будівлі МЗС також були активісти та відомі діячі, серед яких колишні політв’язні Кремля Володимир Балух та Ільмі Умеров.

Ми не зупинимося до тих пір, поки цей прапор, який ми сьогодні піднімаємо разом із українським прапором, не замайорить в усіх містах та населених пунктах Автономної Республіки Крим та місті Севастополь. Я це зараз говорю не як дипломатичний романтик, а як суворий дипломатичний прагматик, - наголосив Кулеба.

Кримськотатарський національний прапор сьогодні впізнається по всьому світу. Він відразу асоціюється з кримськими татарами, Кримом і Україною. Висловлюю впевненість у невідворотності того часу, коли над усім Кримом знову буде піднято державний прапор України, а поруч з ним – кримськотатарський прапор як потенційний прапор кримськотатарської національної автономії в складі України, - зазначив Чубаров.

Також голова Меджлісу додав, що "спротив агресії Росії об'єднує громадян України різних національностей і віросповідань, сприяє створенню української політичної нації".

Нагадаємо, що 26-27 червня в Україні відзначають День національного прапора кримських татар. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, який відбувся 26-27 червня у Сімферополі у 1991 році. Щорічно це свято в Україні відзначають з 2009 року.

Як повідомляли «Кримські новини», минулорічне святкування Дня кримськотатарського прапора у Києві завершилося ходою Хрещатиком і мітингом на Майдані Незалежності. Учасники ходи принесли на Майдан 40-метровий кримськотатарський прапор, а також прапор з підписами і побажаннями, який відвідав 28 країн світу в рамках кампанії «Об’єднані прапором #LIBERATECRIMEA».