Крим можна звільнити без великих втрат ЗСУ, — експерт

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Лютого 2023, 12:00
Асіф АлієвQHA
23 Лютого 2023, 12:00

Звільнення кримського півострова можливо без великих втрат у Збройних силах України.

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів Олег Рибачук. Він – голова громадської організації "Центр спільних дій".

Він зазначив, у світі існують скептики щодо того, як Україна зможе звільнити Крим. Однак таке ж ставлення було під час деокупації Херсону.

«Потім був довгий період стагнації на фронті, західна преса казала, що ми видохлись і що треба домовлятися. Пройшов час, ми звільнили і Харківську область, і правий берег Херсонщини. І в Херсоні не було шалених вуличних боїв – за рахунок тактики та того, що відрізали логістичні шляхи. 20-тисячна російська армія просто опинилася під загрозою оточення і знищення. Їм довелося тікати», - нагадав Рибачук.

За його словами така ж доля чекає й Крим.

«Це природна частина України. Ми пов'язані з територією півострова і логістикою, і комунікаціями. До Росії Крим "приєднали" мостом, який вже зараз зализує рани від американських та британських ракет. Якщо зруйнувати цей міст і продовжити наступ на Херсонщині, то фактично перекриємо шляхи зв'язку», – каже Рибачук.

Крим стане каменем на шиї Москви, додає експерт.

"Тому вже зараз звідти тікають росіяни. Зовсім не обов'язково покласти тисячі наших військових для звільнення півострову. А той, хто контролює його, контролює і безпеку судоходства, і Чорне море", – уточнює Рибачук.

Як писали QIRIM.News, військовий експерт Роман Світан вважає, що Збройні сили вже навесні 2023-го вийдуть на узбережжя Азовського моря. Що більще - до кінця літа українські захисники звільнять анексований Крим.