Крим нічим не відрізняється від решти регіонів: Кулеба пояснив аспекти деокупації півострова

Новини України та світу
Шевчук Микола
24 Січня 2023, 16:26
Шевчук Микола
24 Січня 2023, 16:26

Однією із помилок переговорів у рамках Мінського процесу стало відтермінування питання Криму. При цьому сам півострів не є особливим в контексті деокупації всіх українських територій.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє РБК-Україна з посиланням на колонку міністра для Politico.

За його словами, західна стратегія протидії російській загрозі мала базуватися на рішучих кроках з деокупації всіх українських територій ще у 2014 році.

Навіть зараз, коли я кажу, що Україна прагне повністю відновити свою територіальну цілісність, журналісти часом вирішують уточнити: "Включно з Кримом?". Це питання безглузде і лише посилює російський наратив про те, що Крим особливий. Ні, це не так. Крим само собою зрозумілий. Однією з найбільших помилок "Мінська" було те, що він дозволив Росії повірити, що питання Криму не розглядається, - сказав він.

Міністр підкреслив, що немає і не було різниці між Кримом, Донбасом, Херсонською областю, Києвом та іншими регіонами. 

Нагадаємо, російські окупанти захопили Крим зимою-весною 2014 року, провівши під дулами автоматів фейкові референдуми і через своїх посіпак оголосили про приєднання півострова до РФ.