«Крим окупований», - новий прем'єр-міністр Болгарії

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
06 Січня 2022, 18:58
Асіф АлієвQHA
06 Січня 2022, 18:58

Новий прем'єр-міністр Болгарії Кирило Пєтков заявив, що повністю підтримує думку ЄС та НАТО щодо територіальної цілісності України та що Крим наразі окупований.

«Це окупація. Для мене в цьому немає жодних сумнівів. Ми повністю підтримуємо європейську позицію, не відхиляючись від неї», - сказав він в інтерв'ю кореспондентові Bloomberg, повідомляє болгарське видання Факти.

Новий прем'єр-міністр також підтвердив зобов'язання уряду прийняти євро за два роки, попри слабку підтримку громадян

«Перехід від болгарського лева до євро має бути акуратним і вимагає повномасштабного інформування громадськості», - пояснив він.

Нагадаємо, в Болгарії під час дебатів кандидатів у президент чинний глава держави Румен Радєв заявив, що Крим є територією РФ. Така заява прозвучала колись кандидати в президенти: Радєв і Анастас Герджиков перейшли до обговорення питань зовнішньої політики. Румен також заявив, що Болгарії потрібна прагматична політика щодо Москви і виступив за відміну антиросійських санкцій.

Раніше народний депутат Рустем Умеров назвав неприпустимою заяву Радєва. Він зазначив, що слова президента Болгарії розходяться з офіційною позицією Софії, яка підтримує територіальну цілісність України. У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив QIRIM.News, що президент Болгарії має вибачитися за свої слова.

Засудили Радєва та болгари. Так болгарській експерт Огнян Мінчев обурився заявою свого президента про Крим Україна — 40-мільйонна європейська країна з багатовіковими зв'язками співпраці з Болгарією, а українська кров пролита за болгарську свободу.

Раніше представник болгарської делегації в Європарламенті Владислав Велєв заявив, що йому соромно за відверто прокремлівські слова Радева, який цієї неділі візьме участь у другому турі президентських виборів.