«Крим сьогодні – в’язниця для активістів із Херсонщини і Запоріжжя», - Скрипник

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
22 Вересня 2022, 16:49
Асіф АлієвQHA
22 Вересня 2022, 16:49

Крим став не лише військовою базою, а й місцем переслідування людей із новоокупованих територій.

Про це Укрінформу заявила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Вона зазначила, що волонтерів, людей, які займали активну позицію до і під час окупації в Херсонській і Запорізькій областях, затримують за статтею 361 кримінального кодексу рф – «акт міжнародного тероризму».

«За нею людину можуть ув’язнити на термін до 20 років або дати довічне. Так затримали учасника АТО Павла Запорожця в Херсоні, волонтера Ярослава Жука в Мелітополі. Ми маємо підтверджену інформацію, що вони перебувають у Сімферопольському СІЗО», - сказала вона.

Скрипник розповіла, що ці люди так само проходили через тортури. За її словами, їм вкрай важко допомогти: до них намагаються не допускати адвокатів, вони не мають зв’язку з родичами.

«Тому можемо сказати, що Крим став не лише військовою базою, а й місцем переслідування людей із новоокупованих територій. По суті, Крим сьогодні – в’язниця для активістів із Херсонщини і Запоріжжя», - сказав він.

Нагадаємо, аналітика Кримської правозахисної групи свідчить, що станом на 16 вересня, за 200 днів повномасштабної війни, задокументовано щонайменше 120 адміністративних справ, відкритих проти кримчан за статтею «дискредитація збройних сил рф».