Кримчан Сізікова та Ібрагімова залишили під арештом до березня

Новини
Ірина Требунських
26 Листопада 2020, 19:03
Ірина Требунських
26 Листопада 2020, 19:03

Сьогодні в Київському «райсуді» тимчасово окупованого Росією Сімферополя розглядали клопотання «слідства» ФСБ щодо продовження запобіжних заходів двом кримчанам, яких заарештували 7 липня — Ісмету Ібрагімову та Олександру Сізікову.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Адвокат Айдер Азаматов розповів, що «суд» відбувався у відкритому режиму, тож до зали допустили рідних Ібрагімова.

«Слідчий» стверджував, що продовжити запобіжний захід потрібно, тому що «планується проведення деяких експертиз щодо двох інших обвинувачених у справі, яким потрібні перекладачі на кримськотатарську мову». Цікаво, що у цій кримінальній справі Ібрагімов є єдиним обвинуваченим, а ще дві особи й досі «слідством» не встановлені.

Ми вказали, що слідчі дії щодо Ібрагімова вже закінчені 19 листопада. Тобто слідчий в цій частині просто вигадав якусь історію, якої насправді немає, — пояснив Азаматов.

Окупаційний «суд» залишив Ібрагімова під вартою до 2 березня 2021 року.

Ісмет Ібрагімов

Адвокатка Сафіє Шабанова повідомила, що після засідання на Сізікова «пристави» спробували скласти адмінпротокол за періодичне зняття медичної маски, хоча у цей же час «суддя» проводила слухання взагалі без засобу захисту. Сізіков у відповідь почав вимагати безкоштовного адвоката і ведення протоколу «за правилами». Його разом з адвокаткою за годину відпустили без адмінпротоколу.

Ми виступали проти запобіжного заходу. Але суд, звичайно, був на стороні обвинувачення, — прокоментувала Шабанова.

Суд задовольнив клопотання «слідчого» ФСБ і залишив Сізікова під домашнім арештом до 2 березня 2021 року.

Олександр Сізіков

«Кримські новини» повідомляли, що в окупованому Криму вранці 7 липня у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Шістьох людей забрали в «управління ФСБ» у Сімферополі.

Раніше «Київський районний суд» окупованого Сімферополя відправив під домашній арешт до 2 вересня 2020 року незрячого кримчанина Олександра Сізікова. Його підозрюють в «організації діяльності «Хізб ут-Тахрір».

8 липня той же «суд» обрав запобіжний захід Ісмету Ібрагімову, Зекір’ї Муратову, Вадиму Бектемірову, Емілю Зіядінову, Аліму Суф’янову і Сейрану Хайретдінову у вигляді тримання під вартою.