Кримчанин розповів, як змінився окупований півострів за сім років

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Березня 2021, 16:14
Хельга Полтавка
22 Березня 2021, 16:14

Крим за сім років окупації істотно змінився: суцільне будівництво, безліч військових і техніки створюють проблеми для місцевих жителів на побутовому рівні.

Про це розповів координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров в ефірі телеканалу «Дім».

Зокрема, за його словами, на півострові стало набагато більше людей — нині населення Криму наближається до 3,5 мільйонів осіб. Відповідно, збільшилася й кількість транспорту.

«Це видно навіть візуально в містах, де ми буваємо. Дуже багато транспорту. Багато чужих облич. Ми якось звикли до своїх людей, до свого звичного середовища. Тепер багато нових. При цьому люди стали більш похмурими, відчувається стресовий такий стан: не знаєш, що завтра ще утнуть», — сказав Джеппаров.

Кримчанин розповів, що на півострові нині дуже багато військових і техніки, не рідкістю стали ДТП за їхньої участі.

Водночас активно ведуться різного роду будівельні роботи.

Крим практично став не тільки військовою базою, а ще й великим будівельним майданчиком. Будівництво всюди: і в містах, і на березі моря. Вже немає того звичного Криму, коли можна було їхати дорогою, а навколо — зелень, лісосмуги, — каже Джеппаров.

При цьому, за його словами, це не лише псує краєвиди, а й створює масу проблем для місцевих жителів.

Особливо активно забудовується узбережжя, внаслідок чого перегороджено шлях до моря. Тепер місцевим доводиться витрачати годину-дві, щоб оминути будівельний об'єкт.

Фото: забудова мису Меганом

«Тепер така картина по всьому Криму, або майже всюди. Зараз ця проблема дуже актуальна для Судака: там забудовується район мису Меганом — будують величезний комплекс, місто-супутник Судака. І він весь загороджений дуже високою огорожею. Тут є селище Мигдальне, раніше до моря було 300 метрів пройтися. Тепер же потрібно обходити, об'їжджати. А люди там жили роками: вони там народилися, виросли, й уявіть — тепер для них все змінюється», — розповів кримчанин.

Він також додав, що нинішній Крим — «це сіра зона, де немає журналістів».

Як повідомляли «Кримські новини», до роковин збройної агресії МЗС підбило підсумки семи років окупації Криму Росією.