«Кримчанина Аблямітова незаконно продовжують утримувати в СІЗО» — адвокат Азаматов

Новини
Ірина Требунських
17 Жовтня 2020, 15:54
Ірина Требунських
17 Жовтня 2020, 15:54

Мешканця Іслямтерецького (окупанти його досі називають Кіровським) району тимчасово окупованого Криму Меджита Аблямітова, затриманого за нібито «участь у добровольчому кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана», незаконно продовжують утримувати за ґратами. Про це повідомив адвокат Айдер Азаматов на своїй сторінці у Facebook.

Термін утримання Аблямітова закінчився сьогодні, 17.10.2020 року о 00 годині 01 хвилині, але він досі утримується в СІЗО без будь-яких підстав і процесуального рішення «суду», — пояснив Азаматов.

Адвокат зазначив, що 14 жовтня «суд» провів попереднє слухання і призначена дата процесу в закритому режимі. Однак в картотеці «суду» нічого немає щодо запобіжного заходу — отже, «суд» не має підстав для подальшого утримання Аблямітова в слідчому ізоляторі. «Навіть більше скажу: якщо «суд» не ставить перед собою мету розглядати питання про запобіжний захід, значить у «суду» не виникло такої необхідності», — додав правозахисник.

Але незважаючи на відсутність «судового» рішення, окупанти й надалі утримують Аблямітова під арештом. «Начальник СІЗО несе відповідальність за необґрунтоване і незаконне позбавлення волі Аблямітова без «судового» рішення», — пояснив Азаматов.

Опубліковано Айдером Азаматовим Субота, 17 жовтня 2020 р.

Происходит мистика! Срок содержания Аблямитова истёк сегодня 17.10.2020 в 00 часов 01 минуту, но он по прежнему...

Опубліковано Айдером Азаматовим Субота, 17 жовтня 2020 р.

Як повідомили «Кримські новини», 19 серпня ФСБ опублікували відео обшуку та затримання в незаконно анексованому Росією Криму жителя Іслямтерецького (Кіровського) району, якого вони підозрюють у начебто «участі у незаконному збройному формуванні батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Затриманим виявився  25-річний Меджит Аблямітов.

За фактами незаконного затримання та проведення обшуку працівниками ФСБ у Аблямітова прокуратура АР Криму відкрила кримінальні провадження.