«Кримська автономія має бути переформатована», - Чубаров

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Серпня 2022, 14:07
Ліна Тимошина
19 Серпня 2022, 14:07

Кримська автономія має бути переформатована. Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров під час експертного обговорення на тему "Припинення незаконної російської анексії Криму та деокупація півострова: оптимальні шляхи та механізми".

За його словами, існуюча правова база щодо Кримської автономії є не лише абсолютно недостатньою, а й недоречною. Але дуже важливо мати всередині країни консенсус і з ним виходити на взаємодію з партнерами.

Консенсус мається на увазі статусу Криму. З нашої точки зору статус автономії як зараз визначено в Конституції країни та всьому політичному устрої української держави, має зберігатися. Але виникає дуже велике питання - яка сутність цієї автономії? Для всіх очевидно, що Кримська автономія має бути переформатована, - наголосив Чубаров.

Він зауважив, що ця потреба переформатування має нарешті здійснити те, що не вдалося законодавцям здійснити у лютому 1991 року, коли ще в умовах радянського союзу відтворювали Кримську автономну радянську соціалістичну республіку.

Це відбувалося при абсолютному нехтуванні корінного кримськотатарського народу, який, до речі, тільки починав повертатися масово на свою землю, - підкреслив він.

Чубаров зазначив, що питання деокупації Криму вже актуалізується щоденно, починаючи з 9 серпня.

Новофедорівка, удари по воєнному аеродрому Саки, потім 16 серпня - два підриви і один потужний воєнний склад у Джанкої був знищений. Тепер учора, як на мій особистий погляд, дуже добрі чіткі тестування протиповітряної оборони цієї рашистської в окупованому Криму. Це все говорить про те, що Україна і ЗСУ перейшли від риторики щодо звільнення Криму до практичних кроків, - вважає голова Меджлісу.

Він переконаний, що тепер актуалізація питання деокупації Криму не буде знижуватися. Тому, говорячи про консенсус, за його словами, слід знаходити швидко дуже чіткі відповіді для себе і наших партнерів, яким буде Крим з моменту відновлення територіальної цілісності України та державного суверенітету державний над Кримом. А також як будуть забезпечені права всіх людей, які й далі житимуть в Криму. При цьому він зауважив, що йдеться про кримських татар і етнічних українців, які залишалися вірними Україні. А не про росіян, які незаконно оселилися в окупованому Криму.

Ми маємо сказати, дуже чітко продемонструвати ті правові механізми, які забезпечуватимуть нарешті умови, які будуть гарантувати збереження та розвиток корінного народу з одночасним забезпеченням прав і свобод всіх людей, які житимуть в Криму, незалежно від своєї національності та інших ознак, - наголосив Чубаров.