«Кримська платформа» — дієвий механізм для повернення Криму» — Кулеба

Новини України та світу
Алла Трапезова
10 Вересня 2021, 12:09
Алла Трапезова
10 Вересня 2021, 12:09

«Кримська платформа» — це реальний механізм, який веде до деокупації Криму. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Міністр наголосив, що вперше за багато років питання окупованого Криму знову винесене на найвищий міжнародний рівень. Окрім того, зараз Декларація «Кримської платформи» залишається відкритою до приєднання.

Вперше у нас є реальний механізм, який веде до деокупації півострова. Учасники платформи ухвалили декларацію, в якій зафіксували не лише тверду позицію щодо невизнання спроби анексії Криму, але й готовність разом з Україною займатися його деокупацією. В тому числі, шляхом посилення санкційного тиску на Росію, — зазначив Кулеба.

За його словам, якщо Україна відмовиться від активної деокупації Криму, то суверенної України не буде.

Хто б що не говорив, якими б іронічними не були посмішки скептиків, але якщо ми відмовимося від активної деокупації Криму — суверенної України не буде. Ми не здамо історичний іспит на зрілість, на здатність ефективно і безапеляційно захищати національні інтереси, — підкреслив дипломат.

Він наголосив, що деокупація Криму буде пріоритетом міжнародної політики України, «його власної роботи і роботи МЗС, поки Крим не буде повернено».

Нагадаємо, 23 серпня у Києві відбувся перший міжнародний деокупаційний саміт «Кримська платформа». У ньому взяли участь представники 45 країн світу. Головними питаннями, порушеними під час саміту, була консолідація міжнародної політики навколо невизнання будь-якої зміни статусу Криму, а також посилення санкцій проти країни-агресора Росії.