«Кримська платформа» може відбутися влітку — Жовква

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Січня 2021, 15:57
Ігор Жовква
Ірина Требунських
02 Січня 2021, 15:57

Міжнародний саміт щодо деокупації українського півострова «Кримська платформа», яка планувалася на травень 2021 року, можуть перенести на літо. Про це заявив заступник керівника Офісу президента України, дипломатичний радник президента Ігор Жовква, передає «Дзеркало тижня».

Минулоріч питання Криму повернули в міжнародний порядок денний. Це означає, що в 2021 році ми повинні робити акцент на змістовній роботі. Важливими стануть результати саміту лідерів держав-партнерів «Кримської платформи», який ми готуємося провести в Україні влітку 2021 року, — зазначив Жовква.

Дипломатичний радник додав, що Україна планує максимально використати статус партнера НАТО з розширеними можливостями для наближення до членства в Альянсі. Як виявилося, наразі в чекають відповіді партнерів на пропозиції з приводу розширення партнерства, які вніс президент Володимир Зеленський на адресу генерального секретаря НАТО

«Мир на деокупованому Донбасі, Крим в складі нашої держави, Україна активний міжнародний гравець — це три ключові цілі, які визначатимуть пріоритети для дипломатичної команди України у 2021 році», — резюмував Жовква.

Нагадаємо, на міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа». Міжнародний самміт з деокупації Криму планували провести у Києві в травні 2021 року.

Попередні згоди на участь у «Кримській платформі» вже оголосили представники Туреччини, Естонії, СловаччиниВеликобританіїСловенії, США, Польщі.

Як повідомляли «Кримські новини», Європейський Союз та Північна Америка заявили про готовність взяти участь в діяльності міжнародного майданчика щодо деокупації українського півострова «Кримська платформа».