Кримська платформа не має обмежуватися лише самітами, потрібні конкретні дії - Посол Естонії в Україні

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Листопада 2021, 10:16
Ліна Тимошина
10 Листопада 2021, 10:16

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Естонія в Україні Каймо Кууск в ексклюзивному інтерв'ю Центру журналістських розслідувань високо оцінив ідею Кримської платформи, повідомляє видання. Однак, за словами Посла, потрібні конкретні дії.

Ми наголосили, що платформа не має обмежуватися лише самітами, потрібні конкретні дії та спільна робота (…) Дуже важливо використати момент і змусити "колеса крутитися" , - зазначив Кууск.

За словами Посла, Естонія вважає Кримську платформу важливою та успішною ініціативою України. До співпраці з платформою залучені естонські члени парламенту, уряду та громадські організації. Тобто, інституції майже всіх рівнів, зауважив дипломат.

Ми вважаємо декларацію дуже доброю. В ній заявлена головна мета - це деокупація Криму. У декларації також йдеться, що країни-учасники та міжнародні організації будуть консультувати один одного та співпрацювати задля пошуку шляхів завершення окупації. Крім того, ми виступаємо спільно за дотримання міжнародного права як на суші, так і на морі, - розповів Посол.

Крім того, Каймо Кууск зазначив, що Естонія постійно відчуває тиск з боку Росії. Як перед самітом Кримської платформи, так і загалом вже протягом 30 років. За його словами, Росія карає Естонію за бажання бути незалежними.

Слід визнати, що ми звикли до тиску з боку Росії . Посол Росії в Таллінні зробив заяву та звернувся до нашого міністра закордонних справ із застереженням, що участь у саміті Кримської платформи матиме наслідки. Втім, не Естонія порушила міжнародне право, а Росія, - наголосив Кууск.

Дипломат додав, що Естонія добре розуміє становище, в якому опинилася Україна. Для них справа честі бути поряд з Україною.

Для нас справа честі стояти пліч-о-пліч з Україною та кримськими татарами у цій боротьбі, - сказав Посол.

Як повідомляли QIRIM.News, Естонія на найвищому рівні взяла участь у саміті Кримської платформи.

Також як писали QIRIM.News, Естонія була серед 22 країн, які звернулися до Росії з вимогою звільнити Владислава Єсипенка та інших журналістів.