«Кримська платформа» розвінчала міф Росії про Крим»: Еміне Джеппар

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
30 Вересня 2021, 17:58
Асіф АлієвQHA
30 Вересня 2021, 17:58

Кримська платформа», показала, що той міф, який Росія активно намагається продати, що питання Криму вирішене, і крапка, - це міф.

Про це сказала перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

За її словами, з 2021 року Україні вдалося вивести та повернути тему Криму до міжнародного порядку денного всупереч дуже складним умовам - питанням Афганістану, Білорусі, інших локальних проблем.

Джепар зазначила, що МЗС формує контактну мережу «Кримської платформи», що дозволить поліпшити координацію певних завдань.

«Ми працюємо над тим, щоб кожна країна, яка була присутня на саміті, визначила відповідальну особу. Більшість з 46 країн вже визначилися. Ми сформулювали п'ять пріоритетів міжнародної політики: питання безпеки та мілітаризації, питання санкцій, питання подолання екологічних та економічних наслідків і права людини. Ми хочемо знайти країни, які візьмуть лідерство в тому чи іншому сегменті. Також ми хочемо заснувати форум «Кримської платформи» з безпеки, який буде присвячений Чорноморському регіону», - повідомила Джеппар.

Чиновниця зазначила, що тема Криму є одним з пріоритетів зовнішньополітичної діяльності України.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що «Кримська платформа» не на словах, а насправді «оживляє» ООН і повертає повагу до її Статуту.