«Кримська поліція свідомо перешкоджала журналістам у виконанні їхніх професійних обов’язків», - НСЖУ засуджує затримання громадянських журналістів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Листопада 2021, 13:55
Фото Олександри Єфименко
Ліна Тимошина
24 Листопада 2021, 13:55

Національна спілка журналістів України солідарна із громадянськими кримськотатарськими журналістами і висловлює глибоке обурення з приводу незаконних дій російської поліції. Про це йдеться у повідомленні НСЖУ.

Російська поліція Криму повторила ганебну практику затримання людей, які приходять зустрічати звільнених з арешту – цього разу було затримано 31 особу, у тому числі – 10 жінок. Також було затримано п’ятьох журналістів. Троє колег мали прес-карти, а ще один вів відеострім з події. Це громадянські журналісти Енвер Алімов, Алім Сулейманов, Вілен Тємєрьянов, Длявер Ібрагімов, Сімар Аблялілов, - наголосили у НСЖУ.

У спілці зазначили, що своїми діями кримська поліція свідомо перешкоджала журналістам у виконанні їхніх професійних обов’язків. І додали, що затриманих відвезли в три відділки поліції міста Сімферополя – Київський, Центральний і Залізничний.

В НСЖУ вимагають від російської влади припинити практику затримання учасників мирних зібрань, не допускати перешкоджання журналістам виконанню їх професійних обов’язків.

Ми висловлюємо свою професійну солідарність з нашими колегами – громадянськими журналістами Криму, які роблять важливу роботу з висвітлення боротьби кримських активістів за демократію та формування громадянського суспільства, - підкреслили в НСЖУ.

Як повідомляли QIRIM.News, 23 листопада у Сімферополі після 12 діб арешту вийшов на волю кримськотатарський адвокат Едем Семедляєв. Однак, силовики почали затримувати тих, хто приїхав його зустрічати - це кілька десятків людей. Серед них - жінки та журналісти.