Кримські адвокати планують домогтися скасування профобліку для засуджених мусульман – Курбедінов

Новини України та світу
Анвар Деркач
23 Вересня 2021, 16:35
Анвар Деркач
23 Вересня 2021, 16:35

Адвокати, які представляють інтереси кримських мусульман, засуджених російськими військовими судами, планують домогтися скасування рішення про призначення для ув’язнених профілактичного обліку.

 Про це «Кримським новинам» сказав адвокат Еміль Курбедінов.

«Це черговий етап тиску на кримських татар, на мусульман. Тому що вони не йдуть на співробітництво з адміністрацією колоній і в’язниць…Це ініціює ФСБ. Стаття терористична – все, автоматично в справу вноситься схильність до тероризму-екстремізму. А от схильність до нападів на співробітників, це вони повинні доводити дії і обґрунтувати такий запис в особових справах. Не буду вдаватися в юридичні тонкощі, але скажу, що будемо оскаржувати і вимагати зняти ці формулювання з наших підзахисних. Будемо говорити про формальний підхід у постановці на облік як екстремістів-терористів також. Ми готові боротися», – зазначив Курбедінов.

Московський адвокат Дмитрій Сотніков у коментарі «Кримським новинам» наголосив, що дотепер в Росії невідомі випадки успішного оскарження постановки на профілактичний облік засуджених.  

«Логіка судів в тому, що начальник в ’язниці краще знає кого як виправити», – наголосив адвокат.

Він висловив думку, що розраховувати в таких справах можна лише на позитивне рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Експерт фонду «За права ув’язнених» Петро Кур’янов в коментарі «Кримським новинам» сказав, що йому невідомо про випадки скасування профобліку засудженим в Росії.

Нагадаємо, що у вересні 2021 року кримських мусульман, які відбувають покарання у виправній колонії суворого режиму № 16 міста Салават (Башкортостан, РФ), було поставлено на так званий профілактичний облік як схильних до нападів на адміністрацію.

Хоча вони засуджені за приналежність до партії «Хізб ут-Тахрір», яка сповідує ненасильницькі форми політичної боротьби, їх адміністрація колонії поставила на профоблік і таким чином позбавила права на умовно-дострокове звільнення та прирекла на утримання в камерах «суворих умов утримання».