Кримські татари підтримали Чернігів

Новини України та світу
Анвар Деркач
24 Квітня 2022, 23:09
Анвар Деркач
24 Квітня 2022, 23:09

Кримськотатарські активісти доправили мікроавтобус з гуманітарною допомогою до деблокованого Чернігова.

Шеф-редактор новин UA:Крим Руслан Халапов і активісти кримськотатарської організації Q-hub доправили до Чернігова бус із продуктами та предметами першої необхідності. Перелік необхідного склав міський волонтерський центр. В цій поїздці журналіст поєднав роботу і громадську активність. Ранеіше він вже відвідав Бучу, Гостомель, Ірпінь, Макарівський район Київщини, відзняв там репортажі про наслідки російської окупації. А поїздку до Чернігова вирішив поєднати з допомогою   нещодавно звільненому від ворожої облоги місту.

Була задумка поїхати зняти Великодню службу в Чернігові. Але було би не по-людськи приїхати без нічого, - сказав Халапов QIRIM.News.

Тим більше, що волонтерський штаб Чернігова замовив конкретні речі. Свої побажання сформулювали і кримські татари, які неподалік Чернігова несуть службу у збройних силах. Вони просили привезти халяльне м’ясо. А місцеві волонтери просили продукти харчування для мешканців міста, а також спіднє та шкарпетки для військових. Руслан Халапов оголосив збір через соцмережі, а його друзі з Q-hab поширили оголошення.

Менше ніж за добу вдалося зібрати понад 13 тисяч гривень. Придбали майки, футболки, шкарпетки, труси для військових. А також халяльне м'ясо, розгрузки, рукавички, камуфляж. Для самотніх літніх людей сформували шість пакунків з харчами: крупа, олія, борошно, чай, крекери, – розповів Халапов.

Q-hab – громадська організація, заснована молодими кримськотатарськими активістами 2016 року на материковій Україні. Головний напрямок діяльності – підтримка освіти, перед усім вихідців з Криму. Проте, вторгнення російської армії в лютому спонукало згадати про пункт із статуту організації, який передбачає благодійну діяльність. Голова правління організації Еміль Ібраїмов розповів, що першою масштабною роботою в гуманітарній царині стала участь в евакуації з Києва та інших міст спочатку кримських татар, а потім і всіх, хто звертався за допомогою.  

Ми об’єдналися, створили спільний чат, щоб дізнатися кому потрібна допомога, – сказав Ібраїмов в коментарі Qirim.News.

До фінансування евакуації, яку проводили спільно з Координаційним центром у Львові, долучилися співвітчизники з Польщі, Литви, Туреччини, Норвегії та інших країн. Активісти збирали кошти на підтримку студентів-кримчан, які навчаються в українських вишах. Поїздка із гуманітарним вантажем в Чернігів – перший подібний досвід кримських татар.

А Руслан Халапов своїми враженнями від зустрічей з чернігівцями поділиться найближчим часом в спецрепортажі на UA:Крим. Найбільше кримськотатарського журналіста вразили слова п’ятирічного хлопчика, який вже достеменно знає: бомби на його рідне місто падали за наказом Путіна. На думку Руслана Халапова місто хоч і прибирається, очищується, але в роботі міської влади бракує поваги до чернігівців.

З розмов із мешканцями склалося враження, що комунікація влади з ними практично відсутня. Багато скарг на те, як проводиться робота з фіксації пошкоджень та руйнувань житла, – зазначив Руслан Халапов.

Тим часом активісти Q-hub готують подібні гуманітарні поїздки для підтримки мешканців Бучі і Запоріжжя. Від запоріжців вже отримано заявку на необхідну допомогу.