Кримського татарина оштрафували за участь у мирних зборах біля ФСБ

Новини України та світу
Алла Трапезова
14 Вересня 2021, 09:47
Алла Трапезова
14 Вересня 2021, 09:47

В окупованому Росією Криму суд на 10 тис. рублів оштрафував Іслама Юрданова за участь у мирних зборах біля будівлі Сімферопольського ФСБ. Про це «Кримським новинам» повідомила активістка Ельмаз Акімова.

18 річного кримського татарина окупаційна Феміда визнала винним у «невиконання правил поведінки при надзвичайних ситуаціях» на бульварі Франка біля УФСБ при подіях 4 вересня.

Судове засідання тривало 2,5 години, з них близько 40 хвилин ми чекали на рішення судді. З восьми поданих клопотань, суд в особі Цикуренка О.С. задовольнив тільки три. Не задовольнив ані виклик прокурора, ані виклик співробітників поліції, які опитували і складали протокол, відмовили в перекладачі, відмовили у веденні протоколу судового засідання, – прокоментував захисник Айдер Сулейманов.

В свою чергу Акімова зазначила, що захист має намір оскаржити рішення так званого «суду». За її словами, у суді Юрдамов і його захисник Сулейманов просили припинити адміністративне провадження через те, що воно необґрунтоване. Але окупаційний суд відмовив у клопотаннях адвоката і оштрафував кримського татарина.  

Нагадаємо, 3 та 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а згодом викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Більше доби про їхні долі нічого не було відомо.

Більше 50 людей, серед них родичі, журналісти і адвокати, прийшли до будівлі ФСБ з вимогою дати інформацію про затриманих. Згодом бійці ОМОНу затримали їх, звинувачуючи в непокорі поліції і невиконанні правил поведінки при надзвичайних ситуаціях. На затриманих завели адміністративні протоколи. Пізніше всіх відпустили.

Братів Ахтемових, а також Джелялова окупаційний суд звинувати у причетності до підриву газогону у селі Перевальному Сімферопольського району. Проти Ахтемових застосували тортури. Усі вони заарештовані до 4 листопада.