Кримського журналіста Семену, який виїхав на лікування до материкової України, зустрів колишній в'язень Кремля Бекіров

Новини
Ігор ЗайцевQHA
18 Лютого 2020, 16:34
Ігор ЗайцевQHA
18 Лютого 2020, 16:34

Заслужений журналіст України з Криму Микола Семена, який 18 лютого виїхав з Криму на материкову частину України на лікування, в Херсонській області зустріли колишній політв'язень Едем Бекіров і його дружина Гульнара Бекірова.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Він у безпеці та прямує до Києва, - написала вона у соцмережі.

⚡⚡⚡Микола Семена, кримський журналіст, який був 22 вересня 2017 року незаконно засуджений окупаційною владою нарешті...

Опубліковано Людмилою Денісовою Вівторок, 18 лютого 2020 р.

Отримати кваліфіковане лікування на території анексованого Криму журналіст не міг, тож погодився на пропозицію фахівців з Київського інституту нейрохірургії. Та «слідчі» в окупованому Криму не дали можливості лікуватися в столиці, а запропонували натомість московські клініки. Від такої альтернативи Семена відмовився.

28 січня заслужений журналіст України з Криму Микола Семена отримав постанову від «Залізничного районного суду» окупованого Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості. У вересні 2017 року Семена був засуджений «Залізничним районним судом» Сімферополя до 2,5 років тюремного ув'язнення умовно з випробувальним терміном і забороною займатися публічною діяльністю на три роки.

Едема Бекірова затримали російські силовики на в’їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував на півострів для відвідування 78-річної матері та родичів. Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя взяв Бекірова під варту. Йому інкримінували зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів. Бекіров повернувся в Україну 7 вересня у рамках обміну Києва з Москвою ув'язненими.