Кримському політв'язню Приходьку загрожує новий термін

Новини України та світу
Анвар Деркач
28 Березня 2023, 09:45
Анвар Деркач
28 Березня 2023, 09:45

Кримському політв'язню 64-річному Олегові Приходьку загрожує новий термін за сфабрикованим звинуваченням через відмову співпрацювати з ФСБ.

Про це QIRIM.News повідомила донька Приходька Наталія.

Вона зазначила, що співробітники спецслужби хотіли, щоб її батько дав якісь свідчення проти українських військовополонених, але він відмовився. Вона додала, що їй нічого не відомо про стан здоров'я батька, оскільки побачення з ним, заплановане на 16 січня, не відбулося.

“Ми приїхали, подолавши такий шлях, поклонилися і поїхали назад”, - сказала вона.

Наталія не пояснила причину відмови адміністрації колонії у побаченні. Нині, за її словами, Приходько перебуває в одній з пересильних тюрем по дорозі в Чувашію, куди його етапують з колонії у місто Владимир, де він відбував перший рік терміну на тюремному режимі. Він був засуджений на 5 років позбавлення волі. Донька політв'язня додала, що Приходько не отримує системної юридичної допомоги.

Як повідомляв QIRIM.News в січні 2022 року Приходько скаржився на сильний біль в животі та висловлював побоювання, що через відсутність адекватної медичної допомоги може померти у в'язниці.

Окупаційний “суд” у Криму засудив Приходька ніби-то за намір підірвати окупаційну адміністрацію міста Саки та Генконсульство росії у Львові, а також незаконне зберігання вибухівки. Також Приходькові інкримінували побиття поліцейського у відділку, куди його доправили. Приходько наполягає, що “потерпілий” сам його побив, а потім звинуватив у нападі. У Владимирі співробітники ФСБ погрожували йому сфабрикувати нову справу за образу судді.

У лютому минулого року Олега Приходька, засудженого на 5 років ув'язнення в колонії суворого режиму у сфабрикованій справі за звинуваченням у підготовці вибуху та зберігання вибухових речовин, етапувализ міста Владимира у невідомому напрямку.