Кримськотатарського політв'язня Алієва переправили до ШІЗО. Дружина бранця Кремля розповіла про нелюдські умови життя у камері штрафного ізолятора

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 18:26
Асіф АлієвQHA
17 Січня 2022, 18:26

Кримськотатарський політв'язень Муслім Алієв, відправлений після суду до російської колонії в Салаваті, перебуває в ШІЗО і пробуде там до 30 січня.

Про це заявила QIRIM.News повідомила дружина політв'язня Наджіе Аджі-Мамутова.

23 грудня його перевели до ШІЗО. Після цього йому продовжили перебування там ще на 10 днів, а вчора повідомив, що до практики до кінця місяця — 30 січня.

Алієв у розмові з дружиною повідомив, що умови перебування в ШІЗО близькі до катувальних.

«Там дуже маленьке приміщення. Відсутнє сонячне світло, свіже повітря, приміщення зовсім не провітрюється. Харчування в ШІЗО убоге, там не можна ні чай зварити, нічого не приготувати, навіть закип'ятити воду, п'ють тільки сиру воду. Медичного обслуговування там немає взагалі і ліки із собою брати не дозволяють», - розповіла дружина Алієва QIRIM.News.

Як стало відомо, силовики проводять цілодобове спостереження навіть у відхожому місці.

«Це моральне приниження. У камері на 7-8 квадратних метрів знаходиться нічим не прикритий туалет. Вони їдять та ходять до туалету в одному маленькому приміщенні», - сказала вона.

Ув'язнені зазнають труднощів і під час прийому іжи.

Так, у камері штрафного ізолятора ув'язнені їдять по черзі, оскільки столик розрахований на одного ув'язненого.

«Нерідко вони просто їдять на брудній підлозі, оскільки через низьку температуру їжа швидко остигає. А якщо вона охолола, тобто її неможливо адже їх годують комбіжиром, маргарином, воно в застиглому вигляді просто непридатне для вживання», - розповіла Наджі Аджи-Мамутова.

Також під час планових обшуків вилучається килимок для намазу.

“У камерах колонії дуже холодно. Ще в жовтні Муслім Алієв повідомляв, що від холоду однокамерники одягають на себе всі теплі речі і спали в одязі. Уявіть, як там холодно у січні», - наголосила вона.

Нагадаємо, у лютому 2016 року ФСБ затримала Мусліма Алієва та ще трьох кримських мусульман - Вадима Сірука, Емір-Усеїна Куку та Енвера Бекірова. Через два місяці у Криму під час обшуків затримали також Арсена Джеппарова та Рефата Алімова. Усі шестеро затриманих увійшли до так званої «ялтинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд Росії в Ростові-на-Дону засудив фігурантів «справи» до термінів позбавлення волі. Муслім Алієв та Енвер Бекіров були визнані нібито «організаторами терористичної організації» (частина 1 стаття 205.5 Кримінального кодексу РФ), отримавши 19 років та 18 років позбавлення волі відповідно. Алієва також визнали винним у «приготуванні до насильницького захоплення влади» (частина 1 стаття 30 та стаття 278 КК РФ).

Про обшук у будинку Мусліма та умови його утримання в російському СІЗО влітку 2020 року розповіла QIRIM.News дружина політв'язня Наджі Аджі-Мамутова.