Кримськотатарського політв'язня перевели до в'язниці в Ульянівській області

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
30 Вересня 2022, 10:35
Асіф АлієвQHA
30 Вересня 2022, 10:35

Політв'язень Ельдар Кантіміров прибув до в'язниці в Ульяновській області для покарання.

Про це він повідомив своїй дружині Ельвіні Кантімірової у листі, передає "Кримська солідарність".

Наразі політв'язень перебуває на карантині, куди його посадили після прибуття, і утримується в камері на 6 осіб. В'язень зазначив, що ставлення співробітників до нього нормальне: «Режим дня як у СІЗО, удень читаємо, спілкуємось, виходимо на прогулянку».

Крім того, Ельдар написав, що у цій в'язниці дуже багато мусульман і свинину не дають. «Харчування більш-менш нормальне, краще ніж у СІЗО».
10 червня 2019 року масові обшуки за участю бійців ОМОНу, співробітників спецслужб та представників центру боротьби з екстремізмом пройшли в Алушті та її околицях у будинках чотирьох кримських татар мусульман.

У самому місті силовики затримали 58-річного виконувача обов'язків імаму в мечеті Руслана Нагаєва та 42-річного підприємця Ельдара Кантімірова. У селі Малий Маяк – 57-річного Руслана Месутова, а в селі Ізобільне – 55-річного Ленура Халілова – обидва вони були головами місцевої релігійної громади.

2 роки 16 серпня 2021 року Південний окружний військовий суд в особі Романа Сапрунова виніс вирок фігурантам алуштинської групи «Хізб ут-Тахрір». Руслана Нагаєва, Ельдара Кантимірова, Руслана Месутова та Ленура Халілова засудили до 13, 12 та 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. Наразі всі учасники групи перебувають у СІЗО-3 Новочеркаська, очікуючи апеляційного розгляду на вирок.