Кримськотатарських братів-політв'язнів перевели до СІЗО Володимира

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 18:57
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 18:57

Засуджених на 14 та 17 років ув'язнення політв'язнів, рідних братів Османа та Сейтумера Сейтумерових доправили із СІЗО Новочеркаська до в'язниці у Володимирі.

Про це повідомила «Кримська солідарність» Пакіза Сейтумерова.

З листа чоловіка Сейтумера Сейтумерова вона дізналася, що до в'язниці кримські татари прибули 12 травня. Їхній шлях тривав місяць.

«Видали робу, з особистого віддали лише рушник та килимок для намазу. Камера порожня, вранці навіть матраци забирають і тільки на ніч видають. З братиком вони перебувають в одній в'язниці, але у різних камерах», — повідомила Пакізе.

У своєму першому листі Сейтумеров повідомляв, що із СІЗО Новочеркаська до СІЗО-5 у Ростові-на-Дону їх вивезли 6 квітня. За кілька днів повезли до СІЗО у Волгограді, а потім до Пермі.

«Перевозили їх у столипінських вагонах. З початку етапу не було жодної інформації про те, де вони знаходяться», - розповіла дружина політв'язня.

У Пермі Сейтумера Сейтумерова помістили до спецблоку. Ще за кілька днів його перевезли до Кірова, де він також утримувався у спецблоці.

Кінцевим пунктом призначення стала в'язниця у Володимирі. Після приїзду Сейтумера Сейтумерова помістили до карантинної камери — на 20 днів.

Під час карантину не можна замовляти продукти з магазину, дзвонити додому лише за дозволом начальника в'язниці. За час перебування в ув'язненні у Сейтумера Сейтумерова зіпсувалися зуби, з'явився кашель через постійну вогкість у камері.

До арешту Осман Сейтумеров працював у етно-кафе "Салачик". У вільний час намагався брати участь у житті народу, допомагав в організації та проведенні дитячих свят у Бахчисараї.

Після того, як у Криму системно стали проходити обшуки, арешти, суди над кримськими татарами, Осман став підтримувати сім'ї політв'язнів, робив передачі, відвідував засідання.

Його старший брат Сейтумер — історик.

У літній період він возив туристів визначними пам'ятками Бахчисараю, проводив екскурсії. Сейтумер, як і молодший брат, докладав сили, щоб допомогти раніше заарештованим у політично мотивованих справах співвітчизникам і єдиновірцям. Відвідував суди у Криму та у Ростові-на-Дону. Також був одним із організаторів дитячих свят, заходів.

Раніше повідомлялось, що  Сейтумера та Османа Сейтумерових, а також їхнього дядька по материнській лінії Рустема Сейтмеметова переводять із СІЗО Новочеркаська до російських колоній.

Нагадаємо, 11 березня в Бахчисараї окупованого Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, внаслідок чого затримали чотирьох із них: Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова.

Як повідомляли QIRIM.News, 29 жовтня 2021 року Південний окружний суд у Ростові-на-Дону виніс рішення щодо чотирьох кримських татар із «третьої Бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». 56 років ув'язнення на чотирьох. Сейтумеру Сейтумерову - 17 років у колонії суворого режиму, 3 роки з них - у в'язниці та ще 2 роки обмеження свободи пересування після звільнення. Осману Сейтумерову - 14 років у колонії, 3 роки та 6 місяців у в'язниці, 1 рік та 6 місяців обмеження свободи пересування. Рустему Сейтмеметову - 13 років у колонії, 3 роки та 6 місяців в'язниці, 1 рік обмеження свободи пересування. Амету Сулейманову - 12 років колонії, з них 3 роки і 6 місяців у в'язниці і 1 рік обмеження свободи пересування.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 квітня політв'язня, громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова, якому лікарі призначали операцію із заміни серцевого клапана, помістили до СІЗО Сімферополя. Політв'язня утримують у спецблоці СІЗО, у нього відібрали ліки, яких він потребує.