Кримськотатарський Ресурсний Центр створив бот, який покликаний зберегти ідентичність корінних народів

Кримські татари
Шевчук Микола
04 Лютого 2023, 16:55
Ескандер Барієв
Шевчук Микола
04 Лютого 2023, 16:55

В Україні створено чат-бот для вимушено переміщених осіб в якому будуть враховані потреби національних меншин та корінних народів.

Про це повідомив Голова Громадської ради при Державній службі України з питань етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Ескендер Барієв в офісі Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ), де було створено бот.

За його словами, однією з цілей чат-боту є збереження ідентичності тих ВПО, корінних народів, які опинилися в інших містах. Було запропоновано розпочати співпрацю з ДЕСС щодо збору інформації для чат-боту та його подальшого просування.

Водночас було зазначено, що російські окупанти продовжують етнічні і релігійні переслідування на тимчасово окупованих територіях України.

Також учасники засідання обговорили проект Концепції державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті на період до 2034 року».

Були розглянуті доповнення на тему пам’ятників культурної спадщини корінних народів в Криму.

Під час засідання учасники обговорили питання проведення та участь у Форумі національних менших та корінних народів України. Громадська Рада буде активно брати участь у його організації.

Нагадаємо, раніше Барієв повідомив, що російські окупанти цілеспрямовано створюють нові інструменти для переслідування українських громадян на окупованих територіях України.