Кримськотатарський внесок в олімпійську ліцензію Туреччини

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Березня 2021, 18:15
Тетяна Нікішина
22 Березня 2021, 18:15

Цими вихідними в Будапешті пройшов Європейський ліцензійний турнір з греко-римської боротьби. Борці зі всієї Європи змагались за олімпійську ліцензію та право представляти власну країну на Олімпійських іграх у Токіо, які відбудуться влітку.

Борець греко-римського стилю Керем Камал завоював «золото» турніру й Олімпійську ліцензію для Туреччини у ваговій категорії 60 кг.

Для підготування до змагань Камала Федерація спортивної боротьби Туреччини запросила до Стамбула українського борця, нині володаря Олімпійської ліцензії від України Ленура Темірова та його тренера Ісмета Салієва, який водночас є президентом Федерації спортивної боротьби Автономної Республіки Крим.

Теміров працював із Камалом як спаринг партнер. Він мав передати власний досвід і майстерність Камалу.

Ми з Камалом відпрацьовували дії в партері та стійці. У деяких моментах дізналися для себе щось нове. Був дуже плідний обмін досвідом. Коли дізнався, що Камал переміг, відразу зателефонував президенту Федерації Туреччини з боротьби і привітав наших турецьких братів, — розповів Салієв.

Загалом кримчани провели в стані турецької збірної два тижні. Зараз Теміров посилено готується до Олімпійських ігор в Японії, які мали пройти в 2020 році, але через пандемію відклалися на літо 2021 року.

Нині Україна має дві ліцензії на участь в Олімпіаді з греко-римської боротьби. Це ліцензії Жана Беленюка і Ленура Темірова.

Як повідомляли «Кримські новини», борці з Криму завоювали найбільшу кількість медалей на Всеукраїнському турнірі з греко-римської боротьби «Зимовий кубок 2021», який стартував у Харкові.