Кримський «референдум» під дулом автомата: у Києві тролять російських дипломатів

Новини України та світу
Хельга Полтавка
16 Березня 2021, 12:15
Хельга Полтавка
16 Березня 2021, 12:15

«Кримські новини» нагадують, що 16 березня 2014 року в Криму відбулося злочинне дійство, яке російські окупанти називають «референдумом».

Обидва питання, які були винесені для голосування, не передбачали збереження статусу Автономної Республіки Крим.

Перше питання було таким: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації?».

Друге питання пропонувало формальне збереження Криму в складі України: «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?».

За українським законодавством, референдум може бути лише всеукраїнським. Також референдум не може проходити під дулами автоматів, як це відбулося в Криму.  

Про невизнання «референдуму» в Криму також заявили й західні політики та експерти. 

Окрім того, кримська конституція 1992 року мала дві редакції – травневу і вересневу, вони суттєво відмінні, однак у «бюлетенях» не вказувалося, згідно якої редакції проводили «референдум».

Влада у Києві через суд та рішення виконуючого обов'язки президента України (у 2014 році), голови Верховної Ради Олександра Турчинова зупинила відповідні рішення окупантів у Криму. Турчинов також закликав кримчан не брати участь у «референдумі», який проводили маріонетки Кремля.

Кримські татари офіційно заявили про рішуче засудження акту агресії з боку РФ і невизнання кримського «референдуму» 16 березня 2014 року. Вони відкинули будь-які спроби визначити майбутнє Криму без вільного волевиявлення кримськотатарського народу — корінного народу Криму.

Нагадаємо, кримський «референдум» 2014 року відбувся без участі авторитетних міжнародних спостерігачів. У Криму оголосили, що запросили спостерігати за «волевиявленням кримчан» представників ОБСЄ. Але в організації тоді спростували це й пояснили, що навіть у разі надходження такої пропозиції, не могли б поїхати до Криму, оскільки подібні документи може надіслати тільки держава-член ОБСЄ, а Крим таким не є.

Кримські «правоохоронці» на порушення на дільницях, за словами журналістів, не реагували. У підсумку окупанти в Криму повідомили, що «референдум» відбувся без порушень.

Також сьогодні у Києві протролили російських дипломатів — біля їхніх місць проживання та роботи з’явились плакати, на яких росіяни визнають Крим українським.

Як повідомляє УП, на інформаційних матеріалах зображені обличчя співробітників російської дипмісії, які одночасно працюють на Головне управління Генштабу РФ та ФСБ. 

На плакатах українською і російською написано про переконання дипломатів у тому, що «Крим — це Україна». 

Аналогічні матеріали також розміщено біля дипломатичних представництв іноземних країн у Києві, а саме біля посольств:

  • Киргизької Республіки,
  • Таджикистану,
  • Молдови,
  • ФРН,
  • Франції,
  • Вірменії,
  • США,
  • Великої Британії,
  • Білорусі,
  • Казахстану.

Окрім того, на службових автівках росіян навіть знайшлося місце українському Тризубцю. 

Зазначимо, у Бахчисараї та Карасубазарі (Білогірську) виборчі дільниці взагалі не відкрились через небажання місцевих мешканців працювати у «комісіях». Кримські татари і етнічні українці масово проігнорували цей незаконний «референдум».

Як повідомляли «Кримські новини», у Держдумі РФ погрожують «не допустити відчуження» окупованого Криму, незалежно від того, яку Стратегію деокупації та реінтеграції півострова прийняв Київ.