Кримський «суд» оголосив вирок у «справі Веджіє Кашка» — усі її літні фігуранти отримали умовні терміни

Новини
Асіф АлієвQHA
17 Квітня 2019, 16:18
Асіф АлієвQHA
17 Квітня 2019, 16:18

«Київський районний суд» Сімферополя оголосив вирок чотирьом фігурантам «справи Веджіє Кашка».

Як повідомляє «Кримська солідарність», Кязім Аметов, Руслан Трубач і Бекір Дегерменджі умовно позбавлені волі на три роки (з випробувальним терміном на три роки), а Асан Чапух умовно — на 3,5 роки (також з випробувальним терміном на три роки). Саме стільки й вимагала сторона обвинувачення.

Під час слухання «суддя» Михайло Бєлоусов надав останнє слово Руслану Трубачу.

Він як і інші фігуранти заявив, що не вважає себе винним.

LIVE. КРЫМ. Симферополь. Киевский районный суд. Приговор по «делу Веджие Кашка».17.04.2019

Опубліковано Крымская солидарность Середа, 17 квітня 2019 р.

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ВЕДЖИЕ КАШКА»Информационный пост 17.04.2019UPD_2. Сегодня, 17 апреля 2019 года в 14:30, будет...

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 16 квітня 2019 р.

Фігурантами «справи Веджіє Кашка» є чотири кримськотатарських активіста — 66-річний Асан Чапух, 52-річний Руслан Трубач, 58-річний Бекір Дегерменджі та 61-річний Казім Аметов, які були затримані у Сімферополі 23 листопада 2017 року. Їх звинувачували у вимаганні грошей у громадянина Туреччини Юсуфа Айтана.

Айтан, у свою чергу, забрав 7 тисяч доларів у родини ветерана кримськотатарського руху 83-річної Веджіє Кашка. Активісти разом з Кашка намагалися переконати громадянина Туреччини повернути ці кошти і призначили йому зустріч в одному з кафе Сімферополя. Однак у кафе за наводкою Айтана прибули російські силовики і затримали активістів.

Під час затримання Веджіє Кашка стало недобре. Жінці викликали «швидку», по дорозі в лікарню вона померла.

За версією адвоката Миколи Полозова, який проводить власне розслідування смерті Кашка, причиною її загибелі були дії російських силовиків. Зокрема, у коментарі QHA media адвокат повідомив, що жінка померла за 20 хвилин після удару прикладом автомата.

24 січня 2019 року трьох фігурантів справи відпустили під домашній арешт у зв'язку зі станом їхнього здоров'я, четвертого обвинуваченого Асана Чапуха перевели під домашній арешт 10 жовтня 2018 року.

10 квітня під час дебатів умовні терміни ув'язнення чотирьом літнім кримським татарам запросив призначити «прокурор». Він наполягав на винуватості підсудних, але просив взяти до уваги пом'якшуючі обставини: похилий вік, позитивні характеристики обвинувачених і відсутність у них судимостей.