КримSOS: мобілізація кримських татар може призвести до геноциду

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Вересня 2022, 15:15
Ліна Тимошина
23 Вересня 2022, 15:15

Мобілізація кримських татар може призвести до геноциду. Про це повідомиваналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

За попередніми оцінками, близько 90 % повісток у Криму отримали кримські татари. Водночас кримські татари становлять 13–15 % населення півострова. Такі масштаби мобілізації можуть призвести до прихованого геноциду кримськотатарського народу, - розповів Ярошенко.

Згідно норм міжнародного права, однією з форм геноциду є навмисне створення таких життєвих умов, які розраховані на повне або часткове знищення етнічної групи при наявності умислу повністю або частково знищити таку групу.

Кримські татари є громадянами і корінним народом України, яких росія може цілеспрямовано знищувати, кинувши на війну проти власної держави, — додав аналітик.

У КримSOS зазначили, що призов мешканців окупованих територій до лав окупаційної армії заборонений ст. 51 IV Женевської конвенції та є воєнним злочином. Окремим воєнним злочином є примушування громадян України до участі у бойових діях проти власної держави.

З початку «часткової мобілізації» у росії, повістки почали отримувати й жителі окупованих територій. Наразі відомо, що щонайменше 5000 жителів тимчасово окупованого Криму отримали повістки до російської армії, - повідомили у КримSOS.

Як повідомлялиQIRIM.News, за даними журналіста Османа Пашаєва, 80% повісток на мобілізацію в окупованому Криму надійшли кримським татарам.

Як повідомляли QIRIM.News, російські силовики обманом проникали у деякі будинки для вручення повісток кримським татарам.

Як повідомляли QIRIM.News, Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева під час брифінгу звернулася до громадян України в окупованому Криму із закликом саботувати мобілізацію, оголошену країною-агресором РФ.

Як повідомляли QIRIM.News, кроком відчаю назвав лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі агентству мобілізацію, яку оголосила РФ.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня Президент РФ Володимир Путін оголосив про "часткову мобілізацію" у Росії.