КримSOS: мобілізованих жителів Криму відправляють на війну без підготовки

Новини України та світу
Ліна Тимошина
29 Вересня 2022, 13:09
Ліна Тимошина
29 Вересня 2022, 13:09

Окупанти відправляють мобілізованих жителів окупованого Криму для участі в бойових діях без спеціальної підготовки. Про це заявив голова правління КримSOS Олексій Тільненко, повідомляє пресслужба організації.

Як стало відомо КримSOS, мобілізованих жителів окупованого Криму відправляють для участі в бойових діях на Херсонському напрямку без проходження військової підготовки, - розповів Тільненко.

Лише за перший день у Криму повістки отримали щонайменше 5000 тисяч осіб, з них більшість — кримські татари. Масова примусова мобілізація кримських татар може призвести до прихованого геноциду.

Чоловіків вивозять із Севастополя, де ті провели лише два дні від отримання повісток. За цей час, за нашими даними, окупанти не проводили інструктажі, - наголосив Тільненко.

КримSOS нагадали, що призов мешканців окупованих територій до лав окупаційної армії заборонений ст. 51 IV Женевської конвенції та є воєнним злочином. Окремим воєнним злочином є примушування громадян України до участі у бойових діях проти власної держави.