КримSOS: набув чинності закон, що визначає статус кримських політв’язнів та їхніх родин

Новини України та світу
Ліна Тимошина
28 Листопада 2022, 14:46
Ліна Тимошина
28 Листопада 2022, 14:46

19 листопада набув чинності закон № 6104, що визначає правовий статус, забезпечує правовий захист і допомогу політв’язням, особам, ув’язненим з політичних мотивів, та їхнім родинам.

Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна, пише пресслужба громадської організації.

Нарешті з’явився закон, який офіційно визнає жертв політично мотивованих переслідувань на тимчасово окупованих територіях і на території держави-агрессора. А також гарантує їм та їхнім родинам правовий захист і різні види допомоги, — розповіла Калініна.

Йдеться про грошову, медичну, реабілітаційну допомоги, правовий захист, забезпечення житлом та реалізацію трудових прав, права на пенсійні виплати та освіту. Також, відповідно до закону, після звільнення політв’язням мають забезпечити відновлювальні й адаптивні заходи, оформлення та видачу паспорта громадянина України

Відповідні Постанови та сам Закон України № 6104 «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» гарантує право на виплати, пільги та інші види допомоги військовополоненим, політв’язням та цивільним заручникам. Закон розповсюджується на громадян України та на деяких іноземців та осіб без громадянства.

Дізнатися детальніше про дію закону, категорії населення, на які він розповсюджується, та процедуру отримання допомоги можна у статті КримSOS за посиланням.