КримSOS назвав кількість заарештованих по справі батальйона імені Номана Челебіджіхана

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Серпня 2022, 10:57
Асіф АлієвQHA
03 Серпня 2022, 10:57

За 160 днів повномасштабного вторгнення російська окупаційна влада заарештувала мінімум 10 людей за звинуваченнями у нібито участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана.

Про це розповів аналітик КримSOS Євген Ярошенко.

«З початку повномасштабного вторгнення щонайменше 10 осіб були заарештовані в окупованому Криму за звинуваченням у нібито членстві в добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджіхана. Принаймні 7 з них були викрадені на Херсонщині та вивезені в Крим», – додає Ярошенко.

21 та 22 липня окупанти викрали в Генічеському районі Херсонської області двох громадян України: кримського татарина Ігоря Халілова та колишнього командира розвідувального корабля «Славутич» ВМС України Олексія Кисельова. Чоловіків утримують у СІЗО Сімферополя, їм інкримінують участь у добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджіхана.

Зазначимо, з 24 лютого окупаційна влада рф ув’язнила 3 кримських татар, які начебто є членами добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.

29 квітня співробітники ФСБ затримали у Криму учасника «Батальйон імені Номана Челебіджіхана». Згідно з офіційним повідомленням затримано мешканця Херсонської області 1991 року народження, проте його ім'я не розголошується.

Нагадуємо, що 1 червня 2022 року, верховний суд рф визнав«Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджіхана» терористичною організацією. Зараз відомо про мінімум 16 політв’язнів, яких звинувачують у нібито участі в цьому батальйоні. Десятеро з них були затримані вже після 24 лютого 2022 року.