КримSOS: окупаційні суди 284 рази розглядали «дискредитацію армії рф» у Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Березня 2023, 16:07
Ліна Тимошина
24 Березня 2023, 16:07

КримSOS зафіксувала, що окупаційні суди розглядали справи про «дискредитацію армії рф» у Криму щонайменше 284 рази.

Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко, передає пресслужба КримSOS.

З березня 2022 року адміністративні справи про «дискредитацію армії рф» у Криму розглядалися окупаційними судами щонайменше 284 рази. 233 рази вони винесли постанови про притягнення до адміністративної відповідальності щодо 224 людей. Найчастіше — за публікації в соціальних мережах, які суперечать позиції кремля, — розповів Ярошенко.

За його словами, більшість «правопорушників» оштрафували на суму 30 тисяч рублів — це приблизно 14 547 гривень.

Поправки до законодавства, які передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за «дискредитацію збройних сил рф», російський парламент ухвалив 4 березня 2022 року.

У громадській організації додали, що минулого тижня очільник Кремля Володимир Путін також підписав закон про відповідальність за «дискредитацію учасників війни проти України». Відтепер притягнути до адміністративної чи кримінальної відповідальності можуть і за несхвальні вислови щодо так званих «добровольців», тобто членів незаконного збройного формування ПВК «Вагнер».

Такі закони дозволяють переслідувати людей за будь-яке незручне висловлювання, дію чи поширення інформації, яка відрізняється від офіційної позиції кремля. За словами влади рф, основні причини їх ухвалення, – «захист інтересів рф та її громадян, підтримка міжнародного миру та безпеки», - зазначили у КримSOS.

Як повідомляли QIRIM.News, Держдума рф ухвалила закон про позбавлення волі до 15 років за "фейки" про будь-яких "учасників СВО", тобто учасників війни проти України, у тому числі добровольців, та до 7 років за їх "дискредитацію".

Як повідомляли QIRIM.News, в окупованій росією Алушті громадянин України отримав штраф 30 тисяч рублів за «дискредитацію» російської армії.

Як писали QIRIM.News з посиланням на звіт правозахисної організації КримSOS, з 4 березня до кінця 2022 року окупаційні «суди» в Криму розглянули питання про нібито «дискредитацію армії рф» 234 рази.